Biler i Ullensvang – 2024
5 946 personbiler · 42 merker · Kilde: SSB 07832
Total bilbestand i Ullensvang – historisk utvikling
Klikk et år for å se merkefordeling det året.
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Ullensvang · Sum alle merker
Alle bilmerker i Ullensvang – 2024
| # | Merke | Antall | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Volkswagen | 1 095 | 18,4 % |
| 2 | Volvo | 779 | 13,1 % |
| 3 | Toyota | 628 | 10,6 % |
| 4 | Suzuki | 436 | 7,3 % |
| 5 | Bmw | 403 | 6,8 % |
| 6 | Audi | 310 | 5,2 % |
| 7 | Mercedes-benz | 295 | 5,0 % |
| 8 | Ford | 240 | 4,0 % |
| 9 | Mitsubishi | 197 | 3,3 % |
| 10 | Skoda | 162 | 2,7 % |
| 11 | Tesla | 150 | 2,5 % |
| 12 | Mazda | 125 | 2,1 % |
| 13 | Opel | 120 | 2,0 % |
| 14 | Subaru | 120 | 2,0 % |
| 15 | Nissan | 105 | 1,8 % |
| 16 | Peugeot | 105 | 1,8 % |
| 17 | Kia | 99 | 1,7 % |
| 18 | Hyundai | 83 | 1,4 % |
| 19 | Honda | 76 | 1,3 % |
| 20 | Mg | 47 | 0,8 % |
| 21 | Citroen | 47 | 0,8 % |
| 22 | Chevrolet | 31 | 0,5 % |
| 23 | Renault | 27 | 0,5 % |
| 24 | Lexus | 27 | 0,5 % |
| 25 | Fiat | 26 | 0,4 % |
| 26 | Mini | 24 | 0,4 % |
| 27 | Porsche | 22 | 0,4 % |
| 28 | Jaguar | 21 | 0,4 % |
| 29 | Land rover | 20 | 0,3 % |
| 30 | Polestar | 20 | 0,3 % |
| 31 | Tesla motors | 16 | 0,3 % |
| 32 | Bmw i | 15 | 0,3 % |
| 33 | Jeep | 12 | 0,2 % |
| 34 | Byd | 12 | 0,2 % |
| 35 | Saab | 11 | 0,2 % |
| 36 | Pontiac | 8 | 0,1 % |
| 37 | Dethleffs | 7 | 0,1 % |
| 38 | Alfa romeo | 5 | 0,1 % |
| 39 | Dodge | 5 | 0,1 % |
| 40 | Plymouth | 5 | 0,1 % |
| 41 | Pilote | 5 | 0,1 % |
| 42 | Hymer | 5 | 0,1 % |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Ullensvang · 2024
Vanlige spørsmål
Hvor mange biler var registrert i Ullensvang i 2024?
Det var totalt 5 946 registrerte personbiler i Ullensvang per 1. januar 2024, fordelt på 42 merker. Kilde: SSB tabell 07832.
Hvilket bilmerke var mest populært i Ullensvang i 2024?
Volkswagen var det mest registrerte bilmerket i Ullensvang i 2024 med 1 095 biler (18,4 % av kommunens bilpark).