Biler i Ullensvang – 2023
5 929 personbiler · 43 merker · Kilde: SSB 07832
Total bilbestand i Ullensvang – historisk utvikling
Klikk et år for å se merkefordeling det året.
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Ullensvang · Sum alle merker
Alle bilmerker i Ullensvang – 2023
| # | Merke | Antall | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Volkswagen | 1 116 | 18,8 % |
| 2 | Volvo | 764 | 12,9 % |
| 3 | Toyota | 643 | 10,8 % |
| 4 | Suzuki | 442 | 7,5 % |
| 5 | Bmw | 386 | 6,5 % |
| 6 | Audi | 304 | 5,1 % |
| 7 | Mercedes-benz | 288 | 4,9 % |
| 8 | Ford | 239 | 4,0 % |
| 9 | Mitsubishi | 190 | 3,2 % |
| 10 | Skoda | 176 | 3,0 % |
| 11 | Mazda | 129 | 2,2 % |
| 12 | Subaru | 125 | 2,1 % |
| 13 | Opel | 123 | 2,1 % |
| 14 | Tesla | 118 | 2,0 % |
| 15 | Peugeot | 117 | 2,0 % |
| 16 | Nissan | 110 | 1,9 % |
| 17 | Kia | 100 | 1,7 % |
| 18 | Hyundai | 86 | 1,5 % |
| 19 | Honda | 74 | 1,2 % |
| 20 | Citroen | 45 | 0,8 % |
| 21 | Mg | 30 | 0,5 % |
| 22 | Fiat | 29 | 0,5 % |
| 23 | Chevrolet | 29 | 0,5 % |
| 24 | Renault | 27 | 0,5 % |
| 25 | Lexus | 24 | 0,4 % |
| 26 | Mini | 24 | 0,4 % |
| 27 | Jaguar | 23 | 0,4 % |
| 28 | Bmw i | 18 | 0,3 % |
| 29 | Saab | 18 | 0,3 % |
| 30 | Tesla motors | 18 | 0,3 % |
| 31 | Land rover | 18 | 0,3 % |
| 32 | Porsche | 17 | 0,3 % |
| 33 | Polestar | 16 | 0,3 % |
| 34 | Pontiac | 10 | 0,2 % |
| 35 | Alfa romeo | 8 | 0,1 % |
| 36 | Jeep | 7 | 0,1 % |
| 37 | Plymouth | 6 | 0,1 % |
| 38 | Hymer | 6 | 0,1 % |
| 39 | Dethleffs | 6 | 0,1 % |
| 40 | Dodge | 5 | 0,1 % |
| 41 | Ssangyong | 5 | 0,1 % |
| 42 | Byd | 5 | 0,1 % |
| 43 | Pilote | 5 | 0,1 % |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Ullensvang · 2023
Vanlige spørsmål
Hvor mange biler var registrert i Ullensvang i 2023?
Det var totalt 5 929 registrerte personbiler i Ullensvang per 1. januar 2023, fordelt på 43 merker. Kilde: SSB tabell 07832.
Hvilket bilmerke var mest populært i Ullensvang i 2023?
Volkswagen var det mest registrerte bilmerket i Ullensvang i 2023 med 1 116 biler (18,8 % av kommunens bilpark).