Biler i Ullensvang – 2025
6 105 personbiler · 43 merker · Kilde: SSB 07832
Total bilbestand i Ullensvang – historisk utvikling
Klikk et år for å se merkefordeling det året.
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Ullensvang · Sum alle merker
Alle bilmerker i Ullensvang – 2025
| # | Merke | Antall | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Volkswagen | 1 083 | 17,7 % |
| 2 | Volvo | 843 | 13,8 % |
| 3 | Toyota | 612 | 10,0 % |
| 4 | Suzuki | 430 | 7,0 % |
| 5 | Bmw | 406 | 6,7 % |
| 6 | Audi | 310 | 5,1 % |
| 7 | Mercedes-benz | 294 | 4,8 % |
| 8 | Ford | 234 | 3,8 % |
| 9 | Tesla | 221 | 3,6 % |
| 10 | Mitsubishi | 190 | 3,1 % |
| 11 | Skoda | 168 | 2,8 % |
| 12 | Mazda | 124 | 2,0 % |
| 13 | Subaru | 115 | 1,9 % |
| 14 | Opel | 115 | 1,9 % |
| 15 | Peugeot | 105 | 1,7 % |
| 16 | Kia | 104 | 1,7 % |
| 17 | Nissan | 101 | 1,7 % |
| 18 | Hyundai | 86 | 1,4 % |
| 19 | Honda | 69 | 1,1 % |
| 20 | Mg | 67 | 1,1 % |
| 21 | Citroen | 52 | 0,9 % |
| 22 | Polestar | 34 | 0,6 % |
| 23 | Chevrolet | 34 | 0,6 % |
| 24 | Porsche | 30 | 0,5 % |
| 25 | Lexus | 30 | 0,5 % |
| 26 | Mini | 29 | 0,5 % |
| 27 | Renault | 25 | 0,4 % |
| 28 | Byd | 24 | 0,4 % |
| 29 | Jaguar | 23 | 0,4 % |
| 30 | Bmw i | 21 | 0,3 % |
| 31 | Land rover | 18 | 0,3 % |
| 32 | Fiat | 18 | 0,3 % |
| 33 | Tesla motors | 14 | 0,2 % |
| 34 | Jeep | 14 | 0,2 % |
| 35 | Xpeng | 9 | 0,1 % |
| 36 | Saab | 9 | 0,1 % |
| 37 | Hymer | 8 | 0,1 % |
| 38 | Dethleffs | 7 | 0,1 % |
| 39 | Dodge | 7 | 0,1 % |
| 40 | Pontiac | 7 | 0,1 % |
| 41 | Challenger | 5 | 0,1 % |
| 42 | Pilote | 5 | 0,1 % |
| 43 | Smart | 5 | 0,1 % |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Ullensvang · 2025
Vanlige spørsmål
Hvor mange biler var registrert i Ullensvang i 2025?
Det var totalt 6 105 registrerte personbiler i Ullensvang per 1. januar 2025, fordelt på 43 merker. Kilde: SSB tabell 07832.
Hvilket bilmerke var mest populært i Ullensvang i 2025?
Volkswagen var det mest registrerte bilmerket i Ullensvang i 2025 med 1 083 biler (17,7 % av kommunens bilpark).