Biler i Nord-Aurdal – 2023
4 167 personbiler · 39 merker · Kilde: SSB 07832
Total bilbestand i Nord-Aurdal – historisk utvikling
Klikk et år for å se merkefordeling det året.
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Nord-Aurdal · Sum alle merker
Alle bilmerker i Nord-Aurdal – 2023
| # | Merke | Antall | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Volkswagen | 561 | 13,5 % |
| 2 | Toyota | 557 | 13,4 % |
| 3 | Volvo | 421 | 10,1 % |
| 4 | Mercedes-benz | 301 | 7,2 % |
| 5 | Ford | 289 | 6,9 % |
| 6 | Bmw | 278 | 6,7 % |
| 7 | Audi | 219 | 5,3 % |
| 8 | Mitsubishi | 194 | 4,7 % |
| 9 | Opel | 180 | 4,3 % |
| 10 | Nissan | 134 | 3,2 % |
| 11 | Suzuki | 122 | 2,9 % |
| 12 | Peugeot | 122 | 2,9 % |
| 13 | Subaru | 118 | 2,8 % |
| 14 | Skoda | 105 | 2,5 % |
| 15 | Kia | 101 | 2,4 % |
| 16 | Honda | 65 | 1,6 % |
| 17 | Mazda | 48 | 1,2 % |
| 18 | Tesla | 44 | 1,1 % |
| 19 | Hyundai | 44 | 1,1 % |
| 20 | Chevrolet | 39 | 0,9 % |
| 21 | Citroen | 27 | 0,6 % |
| 22 | Porsche | 27 | 0,6 % |
| 23 | Saab | 26 | 0,6 % |
| 24 | Mini | 19 | 0,5 % |
| 25 | Polestar | 14 | 0,3 % |
| 26 | Land rover | 12 | 0,3 % |
| 27 | Jeep | 11 | 0,3 % |
| 28 | Tesla motors | 11 | 0,3 % |
| 29 | Ssangyong | 10 | 0,2 % |
| 30 | Lexus | 9 | 0,2 % |
| 31 | Fiat | 9 | 0,2 % |
| 32 | Renault | 8 | 0,2 % |
| 33 | Jaguar | 8 | 0,2 % |
| 34 | Triumph | 7 | 0,2 % |
| 35 | Vaz | 6 | 0,1 % |
| 36 | Daihatsu | 6 | 0,1 % |
| 37 | Mg | 5 | 0,1 % |
| 38 | Bmw i | 5 | 0,1 % |
| 39 | Cadillac | 5 | 0,1 % |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Nord-Aurdal · 2023
Vanlige spørsmål
Hvor mange biler var registrert i Nord-Aurdal i 2023?
Det var totalt 4 167 registrerte personbiler i Nord-Aurdal per 1. januar 2023, fordelt på 39 merker. Kilde: SSB tabell 07832.
Hvilket bilmerke var mest populært i Nord-Aurdal i 2023?
Volkswagen var det mest registrerte bilmerket i Nord-Aurdal i 2023 med 561 biler (13,5 % av kommunens bilpark).
Endret bilparken i Nord-Aurdal seg fra 2022 til 2023?
Bilparken i Nord-Aurdal gikk ned med 116 biler fra 2022 til 2023.