Biler i Nord-Aurdal – 2024
4 145 personbiler · 38 merker · Kilde: SSB 07832
Total bilbestand i Nord-Aurdal – historisk utvikling
Klikk et år for å se merkefordeling det året.
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Nord-Aurdal · Sum alle merker
Alle bilmerker i Nord-Aurdal – 2024
| # | Merke | Antall | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Toyota | 552 | 13,3 % |
| 2 | Volkswagen | 547 | 13,2 % |
| 3 | Volvo | 434 | 10,5 % |
| 4 | Mercedes-benz | 286 | 6,9 % |
| 5 | Bmw | 285 | 6,9 % |
| 6 | Ford | 271 | 6,5 % |
| 7 | Audi | 209 | 5,0 % |
| 8 | Mitsubishi | 191 | 4,6 % |
| 9 | Opel | 179 | 4,3 % |
| 10 | Nissan | 134 | 3,2 % |
| 11 | Skoda | 125 | 3,0 % |
| 12 | Suzuki | 122 | 2,9 % |
| 13 | Subaru | 117 | 2,8 % |
| 14 | Peugeot | 112 | 2,7 % |
| 15 | Kia | 104 | 2,5 % |
| 16 | Honda | 63 | 1,5 % |
| 17 | Tesla | 58 | 1,4 % |
| 18 | Mazda | 54 | 1,3 % |
| 19 | Chevrolet | 41 | 1,0 % |
| 20 | Hyundai | 40 | 1,0 % |
| 21 | Porsche | 31 | 0,7 % |
| 22 | Saab | 24 | 0,6 % |
| 23 | Citroen | 21 | 0,5 % |
| 24 | Polestar | 18 | 0,4 % |
| 25 | Jeep | 16 | 0,4 % |
| 26 | Mini | 16 | 0,4 % |
| 27 | Land rover | 12 | 0,3 % |
| 28 | Tesla motors | 12 | 0,3 % |
| 29 | Lexus | 9 | 0,2 % |
| 30 | Renault | 8 | 0,2 % |
| 31 | Vaz | 8 | 0,2 % |
| 32 | Fiat | 8 | 0,2 % |
| 33 | Jaguar | 7 | 0,2 % |
| 34 | Ssangyong | 7 | 0,2 % |
| 35 | Capron | 7 | 0,2 % |
| 36 | Triumph | 7 | 0,2 % |
| 37 | Datsun | 5 | 0,1 % |
| 38 | Mg | 5 | 0,1 % |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Nord-Aurdal · 2024
Vanlige spørsmål
Hvor mange biler var registrert i Nord-Aurdal i 2024?
Det var totalt 4 145 registrerte personbiler i Nord-Aurdal per 1. januar 2024, fordelt på 38 merker. Kilde: SSB tabell 07832.
Hvilket bilmerke var mest populært i Nord-Aurdal i 2024?
Toyota var det mest registrerte bilmerket i Nord-Aurdal i 2024 med 552 biler (13,3 % av kommunens bilpark).
Endret bilparken i Nord-Aurdal seg fra 2023 til 2024?
Bilparken i Nord-Aurdal gikk ned med 22 biler fra 2023 til 2024.