Biler i Nord-Aurdal – 2022
4 283 personbiler · 40 merker · Kilde: SSB 07832
Total bilbestand i Nord-Aurdal – historisk utvikling
Klikk et år for å se merkefordeling det året.
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Nord-Aurdal · Sum alle merker
Alle bilmerker i Nord-Aurdal – 2022
| # | Merke | Antall | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Toyota | 583 | 13,6 % |
| 2 | Volkswagen | 581 | 13,6 % |
| 3 | Volvo | 417 | 9,7 % |
| 4 | Mercedes-benz | 301 | 7,0 % |
| 5 | Ford | 300 | 7,0 % |
| 6 | Bmw | 279 | 6,5 % |
| 7 | Audi | 218 | 5,1 % |
| 8 | Mitsubishi | 214 | 5,0 % |
| 9 | Opel | 192 | 4,5 % |
| 10 | Nissan | 138 | 3,2 % |
| 11 | Peugeot | 135 | 3,2 % |
| 12 | Subaru | 127 | 3,0 % |
| 13 | Suzuki | 123 | 2,9 % |
| 14 | Skoda | 106 | 2,5 % |
| 15 | Kia | 96 | 2,2 % |
| 16 | Honda | 67 | 1,6 % |
| 17 | Mazda | 49 | 1,1 % |
| 18 | Hyundai | 48 | 1,1 % |
| 19 | Chevrolet | 37 | 0,9 % |
| 20 | Porsche | 28 | 0,7 % |
| 21 | Saab | 28 | 0,7 % |
| 22 | Tesla | 28 | 0,7 % |
| 23 | Citroen | 25 | 0,6 % |
| 24 | Mini | 18 | 0,4 % |
| 25 | Land rover | 16 | 0,4 % |
| 26 | Polestar | 15 | 0,4 % |
| 27 | Jeep | 13 | 0,3 % |
| 28 | Ssangyong | 12 | 0,3 % |
| 29 | Tesla motors | 11 | 0,3 % |
| 30 | Lexus | 11 | 0,3 % |
| 31 | Fiat | 10 | 0,2 % |
| 32 | Triumph | 8 | 0,2 % |
| 33 | Capron | 8 | 0,2 % |
| 34 | Renault | 7 | 0,2 % |
| 35 | Daihatsu | 7 | 0,2 % |
| 36 | Jaguar | 7 | 0,2 % |
| 37 | Adria | 5 | 0,1 % |
| 38 | Mg | 5 | 0,1 % |
| 39 | Bmw i | 5 | 0,1 % |
| 40 | Lincoln | 5 | 0,1 % |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Nord-Aurdal · 2022
Vanlige spørsmål
Hvor mange biler var registrert i Nord-Aurdal i 2022?
Det var totalt 4 283 registrerte personbiler i Nord-Aurdal per 1. januar 2022, fordelt på 40 merker. Kilde: SSB tabell 07832.
Hvilket bilmerke var mest populært i Nord-Aurdal i 2022?
Toyota var det mest registrerte bilmerket i Nord-Aurdal i 2022 med 583 biler (13,6 % av kommunens bilpark).
Endret bilparken i Nord-Aurdal seg fra 2021 til 2022?
Bilparken i Nord-Aurdal vokste med 74 biler fra 2021 til 2022.