Hopp til innhold
Carby

Citroen vs Ford i Sula 2019

Bilbestand og markedsandel · Kilde: SSB 07832

Citroen

104

biler i Sula 2019

2,1 % andel

Citroen i Sula →

Ford

263

biler i Sula 2019

5,4 % andel

Ford i Sula →

Differanse i 2019

159 biler

Ford hadde flest

Historisk utvikling – Citroen og Ford i Sula

Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler

År-for-år sammenligning

År Citroen Ford Differanse
2025 79 280 −201
2024 83 273 −190
2023 91 277 −186
2022 96 282 −186
2021 97 277 −180
2020 99 249 −150
2019 104 263 −159
2018 98 258 −160
2017 99 273 −174
2016 93 267 −174
2015 89 274 −185
2014 99 268 −169
2013 87 259 −172
2012 79 260 −181
2011 83 259 −176
2010 88 265 −177
2009 85 262 −177
2008 74 258 −184

Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler

Vanlige spørsmål

Hvilke hadde flest biler i Sula i 2019 – Citroen eller Ford?

Ford hadde flest med 263 biler i Sula i 2019, mot 104 for Citroen. Differansen er 159 biler.

Hva er markedsandelen til Citroen og Ford i Sula i 2019?

Citroen hadde en andel på 2,1 % og Ford hadde 5,4 % av bilparken i Sula i 2019.

Hva er differansen mellom Citroen og Ford i Sula i 2019?

Differansen er 159 biler. Citroen hadde 104 og Ford hadde 263 biler i Sula i 2019.

Carby er en uavhengig tjeneste og er ikke tilknyttet, sponset av eller godkjent av bilprodusentene som omtales på siden. Logoer, varemerker og merkevarer tilhører sine respektive eiere.