Hopp til innhold
Carby

Mazda vs Suzuki i Ørsta 2022

Bilbestand og markedsandel · Kilde: SSB 07832

Mazda

109

biler i Ørsta 2022

1,6 % andel

Mazda i Ørsta →

Suzuki

271

biler i Ørsta 2022

4,0 % andel

Suzuki i Ørsta →

Differanse i 2022

162 biler

Suzuki hadde flest

Historisk utvikling – Mazda og Suzuki i Ørsta

Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler

År-for-år sammenligning

År Mazda Suzuki Differanse
2025 122 270 −148
2024 108 254 −146
2023 106 257 −151
2022 109 271 −162
2021 112 256 −144
2020 114 251 −137
2019 119 238 −119
2018 114 237 −123
2017 121 229 −108
2016 121 222 −101
2015 113 223 −110
2014 100 210 −110
2013 104 214 −110
2012 101 208 −107
2011 116 197 −81
2010 111 186 −75
2009 103 166 −63
2008 119 160 −41

Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler

Vanlige spørsmål

Hvilke hadde flest biler i Ørsta i 2022 – Mazda eller Suzuki?

Suzuki hadde flest med 271 biler i Ørsta i 2022, mot 109 for Mazda. Differansen er 162 biler.

Hva er markedsandelen til Mazda og Suzuki i Ørsta i 2022?

Mazda hadde en andel på 1,6 % og Suzuki hadde 4,0 % av bilparken i Ørsta i 2022.

Hva er differansen mellom Mazda og Suzuki i Ørsta i 2022?

Differansen er 162 biler. Mazda hadde 109 og Suzuki hadde 271 biler i Ørsta i 2022.

Carby er en uavhengig tjeneste og er ikke tilknyttet, sponset av eller godkjent av bilprodusentene som omtales på siden. Logoer, varemerker og merkevarer tilhører sine respektive eiere.