Citroen vs Suzuki i Ørsta 2022
Bilbestand og markedsandel · Kilde: SSB 07832
Differanse i 2022
217 biler
Suzuki hadde flest
Historisk utvikling – Citroen og Suzuki i Ørsta
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler
År-for-år sammenligning
| År | Citroen | Suzuki | Differanse |
|---|---|---|---|
| 2025 | 56 | 270 | −214 |
| 2024 | 60 | 254 | −194 |
| 2023 | 55 | 257 | −202 |
| 2022 | 54 | 271 | −217 |
| 2021 | 54 | 256 | −202 |
| 2020 | 57 | 251 | −194 |
| 2019 | 56 | 238 | −182 |
| 2018 | 49 | 237 | −188 |
| 2017 | 43 | 229 | −186 |
| 2016 | 43 | 222 | −179 |
| 2015 | 44 | 223 | −179 |
| 2014 | 44 | 210 | −166 |
| 2013 | 42 | 214 | −172 |
| 2012 | 40 | 208 | −168 |
| 2011 | 37 | 197 | −160 |
| 2010 | 40 | 186 | −146 |
| 2009 | 44 | 166 | −122 |
| 2008 | 41 | 160 | −119 |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler
Vanlige spørsmål
Hvilke hadde flest biler i Ørsta i 2022 – Citroen eller Suzuki?
Suzuki hadde flest med 271 biler i Ørsta i 2022, mot 54 for Citroen. Differansen er 217 biler.
Hva er markedsandelen til Citroen og Suzuki i Ørsta i 2022?
Citroen hadde en andel på 0,8 % og Suzuki hadde 4,0 % av bilparken i Ørsta i 2022.
Hva er differansen mellom Citroen og Suzuki i Ørsta i 2022?
Differansen er 217 biler. Citroen hadde 54 og Suzuki hadde 271 biler i Ørsta i 2022.