Hopp til innhold
Carby

Citroen vs Suzuki i Ørsta 2019

Bilbestand og markedsandel · Kilde: SSB 07832

Citroen

56

biler i Ørsta 2019

0,9 % andel

Citroen i Ørsta →

Suzuki

238

biler i Ørsta 2019

3,6 % andel

Suzuki i Ørsta →

Differanse i 2019

182 biler

Suzuki hadde flest

Historisk utvikling – Citroen og Suzuki i Ørsta

Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler

År-for-år sammenligning

År Citroen Suzuki Differanse
2025 56 270 −214
2024 60 254 −194
2023 55 257 −202
2022 54 271 −217
2021 54 256 −202
2020 57 251 −194
2019 56 238 −182
2018 49 237 −188
2017 43 229 −186
2016 43 222 −179
2015 44 223 −179
2014 44 210 −166
2013 42 214 −172
2012 40 208 −168
2011 37 197 −160
2010 40 186 −146
2009 44 166 −122
2008 41 160 −119

Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler

Vanlige spørsmål

Hvilke hadde flest biler i Ørsta i 2019 – Citroen eller Suzuki?

Suzuki hadde flest med 238 biler i Ørsta i 2019, mot 56 for Citroen. Differansen er 182 biler.

Hva er markedsandelen til Citroen og Suzuki i Ørsta i 2019?

Citroen hadde en andel på 0,9 % og Suzuki hadde 3,6 % av bilparken i Ørsta i 2019.

Hva er differansen mellom Citroen og Suzuki i Ørsta i 2019?

Differansen er 182 biler. Citroen hadde 56 og Suzuki hadde 238 biler i Ørsta i 2019.

Carby er en uavhengig tjeneste og er ikke tilknyttet, sponset av eller godkjent av bilprodusentene som omtales på siden. Logoer, varemerker og merkevarer tilhører sine respektive eiere.