Biler i Ullensvang – 2021
5 843 personbiler · 44 merker · Kilde: SSB 07832
Total bilbestand i Ullensvang – historisk utvikling
Klikk et år for å se merkefordeling det året.
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Ullensvang · Sum alle merker
Alle bilmerker i Ullensvang – 2021
| # | Merke | Antall | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Volkswagen | 1 138 | 19,5 % |
| 2 | Volvo | 690 | 11,8 % |
| 3 | Toyota | 679 | 11,6 % |
| 4 | Suzuki | 442 | 7,6 % |
| 5 | Bmw | 373 | 6,4 % |
| 6 | Audi | 310 | 5,3 % |
| 7 | Ford | 267 | 4,6 % |
| 8 | Mercedes-benz | 252 | 4,3 % |
| 9 | Mitsubishi | 204 | 3,5 % |
| 10 | Skoda | 162 | 2,8 % |
| 11 | Subaru | 138 | 2,4 % |
| 12 | Mazda | 135 | 2,3 % |
| 13 | Peugeot | 134 | 2,3 % |
| 14 | Opel | 132 | 2,3 % |
| 15 | Nissan | 121 | 2,1 % |
| 16 | Kia | 86 | 1,5 % |
| 17 | Honda | 78 | 1,3 % |
| 18 | Hyundai | 75 | 1,3 % |
| 19 | Tesla | 57 | 1,0 % |
| 20 | Citroen | 46 | 0,8 % |
| 21 | Chevrolet | 34 | 0,6 % |
| 22 | Renault | 31 | 0,5 % |
| 23 | Fiat | 26 | 0,4 % |
| 24 | Mini | 24 | 0,4 % |
| 25 | Saab | 22 | 0,4 % |
| 26 | Lexus | 21 | 0,4 % |
| 27 | Tesla motors | 17 | 0,3 % |
| 28 | Bmw i | 16 | 0,3 % |
| 29 | Jaguar | 15 | 0,3 % |
| 30 | Land rover | 15 | 0,3 % |
| 31 | Porsche | 11 | 0,2 % |
| 32 | Alfa romeo | 10 | 0,2 % |
| 33 | Pontiac | 9 | 0,2 % |
| 34 | Jeep | 8 | 0,1 % |
| 35 | Ssangyong | 8 | 0,1 % |
| 36 | Hymer | 8 | 0,1 % |
| 37 | Chrysler | 7 | 0,1 % |
| 38 | Pilote | 7 | 0,1 % |
| 39 | Dodge | 7 | 0,1 % |
| 40 | Dethleffs | 6 | 0,1 % |
| 41 | Burstner | 6 | 0,1 % |
| 42 | Mg | 6 | 0,1 % |
| 43 | Plymouth | 5 | 0,1 % |
| 44 | Challenger | 5 | 0,1 % |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Ullensvang · 2021
Vanlige spørsmål
Hvor mange biler var registrert i Ullensvang i 2021?
Det var totalt 5 843 registrerte personbiler i Ullensvang per 1. januar 2021, fordelt på 44 merker. Kilde: SSB tabell 07832.
Hvilket bilmerke var mest populært i Ullensvang i 2021?
Volkswagen var det mest registrerte bilmerket i Ullensvang i 2021 med 1 138 biler (19,5 % av kommunens bilpark).