Biler i Ullensvang – 2020
5 665 personbiler · 43 merker · Kilde: SSB 07832
Total bilbestand i Ullensvang – historisk utvikling
Klikk et år for å se merkefordeling det året.
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Ullensvang · Sum alle merker
Alle bilmerker i Ullensvang – 2020
| # | Merke | Antall | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Volkswagen | 1 145 | 20,2 % |
| 2 | Toyota | 666 | 11,8 % |
| 3 | Volvo | 646 | 11,4 % |
| 4 | Suzuki | 434 | 7,7 % |
| 5 | Bmw | 362 | 6,4 % |
| 6 | Audi | 306 | 5,4 % |
| 7 | Ford | 258 | 4,6 % |
| 8 | Mercedes-benz | 231 | 4,1 % |
| 9 | Mitsubishi | 205 | 3,6 % |
| 10 | Skoda | 157 | 2,8 % |
| 11 | Peugeot | 146 | 2,6 % |
| 12 | Subaru | 142 | 2,5 % |
| 13 | Mazda | 132 | 2,3 % |
| 14 | Opel | 129 | 2,3 % |
| 15 | Nissan | 120 | 2,1 % |
| 16 | Honda | 79 | 1,4 % |
| 17 | Kia | 74 | 1,3 % |
| 18 | Hyundai | 62 | 1,1 % |
| 19 | Citroen | 39 | 0,7 % |
| 20 | Tesla | 33 | 0,6 % |
| 21 | Fiat | 31 | 0,5 % |
| 22 | Renault | 27 | 0,5 % |
| 23 | Chevrolet | 27 | 0,5 % |
| 24 | Saab | 25 | 0,4 % |
| 25 | Lexus | 20 | 0,4 % |
| 26 | Mini | 19 | 0,3 % |
| 27 | Land rover | 16 | 0,3 % |
| 28 | Tesla motors | 13 | 0,2 % |
| 29 | Bmw i | 12 | 0,2 % |
| 30 | Jaguar | 12 | 0,2 % |
| 31 | Jeep | 10 | 0,2 % |
| 32 | Alfa romeo | 10 | 0,2 % |
| 33 | Chrysler | 10 | 0,2 % |
| 34 | Porsche | 9 | 0,2 % |
| 35 | Ssangyong | 9 | 0,2 % |
| 36 | Dodge | 8 | 0,1 % |
| 37 | Burstner | 8 | 0,1 % |
| 38 | Pilote | 6 | 0,1 % |
| 39 | Pontiac | 6 | 0,1 % |
| 40 | Hymer | 6 | 0,1 % |
| 41 | Dethleffs | 5 | 0,1 % |
| 42 | Cadillac | 5 | 0,1 % |
| 43 | Plymouth | 5 | 0,1 % |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Ullensvang · 2020
Vanlige spørsmål
Hvor mange biler var registrert i Ullensvang i 2020?
Det var totalt 5 665 registrerte personbiler i Ullensvang per 1. januar 2020, fordelt på 43 merker. Kilde: SSB tabell 07832.
Hvilket bilmerke var mest populært i Ullensvang i 2020?
Volkswagen var det mest registrerte bilmerket i Ullensvang i 2020 med 1 145 biler (20,2 % av kommunens bilpark).