Biler i Suldal – 2024
2 053 personbiler · 33 merker · Kilde: SSB 07832
Total bilbestand i Suldal – historisk utvikling
Klikk et år for å se merkefordeling det året.
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Suldal · Sum alle merker
Alle bilmerker i Suldal – 2024
| # | Merke | Antall | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Volkswagen | 292 | 14,2 % |
| 2 | Toyota | 220 | 10,7 % |
| 3 | Volvo | 195 | 9,5 % |
| 4 | Bmw | 142 | 6,9 % |
| 5 | Skoda | 142 | 6,9 % |
| 6 | Ford | 98 | 4,8 % |
| 7 | Mercedes-benz | 92 | 4,5 % |
| 8 | Audi | 82 | 4,0 % |
| 9 | Mitsubishi | 80 | 3,9 % |
| 10 | Hyundai | 78 | 3,8 % |
| 11 | Nissan | 76 | 3,7 % |
| 12 | Opel | 67 | 3,3 % |
| 13 | Suzuki | 66 | 3,2 % |
| 14 | Mazda | 65 | 3,2 % |
| 15 | Tesla | 60 | 2,9 % |
| 16 | Subaru | 57 | 2,8 % |
| 17 | Peugeot | 51 | 2,5 % |
| 18 | Kia | 33 | 1,6 % |
| 19 | Honda | 32 | 1,6 % |
| 20 | Citroen | 20 | 1,0 % |
| 21 | Chevrolet | 14 | 0,7 % |
| 22 | Renault | 13 | 0,6 % |
| 23 | Mini | 12 | 0,6 % |
| 24 | Lexus | 10 | 0,5 % |
| 25 | Bmw i | 8 | 0,4 % |
| 26 | Capron | 7 | 0,3 % |
| 27 | Saab | 7 | 0,3 % |
| 28 | Hymer | 7 | 0,3 % |
| 29 | Polestar | 6 | 0,3 % |
| 30 | Hobby | 6 | 0,3 % |
| 31 | Fiat | 5 | 0,2 % |
| 32 | Burstner | 5 | 0,2 % |
| 33 | Dethleffs | 5 | 0,2 % |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Suldal · 2024
Vanlige spørsmål
Hvor mange biler var registrert i Suldal i 2024?
Det var totalt 2 053 registrerte personbiler i Suldal per 1. januar 2024, fordelt på 33 merker. Kilde: SSB tabell 07832.
Hvilket bilmerke var mest populært i Suldal i 2024?
Volkswagen var det mest registrerte bilmerket i Suldal i 2024 med 292 biler (14,2 % av kommunens bilpark).
Endret bilparken i Suldal seg fra 2023 til 2024?
Bilparken i Suldal vokste med 22 biler fra 2023 til 2024.