Biler i Suldal – 2023
2 031 personbiler · 34 merker · Kilde: SSB 07832
Total bilbestand i Suldal – historisk utvikling
Klikk et år for å se merkefordeling det året.
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Suldal · Sum alle merker
Alle bilmerker i Suldal – 2023
| # | Merke | Antall | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Volkswagen | 297 | 14,6 % |
| 2 | Toyota | 227 | 11,2 % |
| 3 | Volvo | 181 | 8,9 % |
| 4 | Skoda | 148 | 7,3 % |
| 5 | Bmw | 138 | 6,8 % |
| 6 | Ford | 100 | 4,9 % |
| 7 | Mercedes-benz | 81 | 4,0 % |
| 8 | Mitsubishi | 77 | 3,8 % |
| 9 | Audi | 74 | 3,6 % |
| 10 | Hyundai | 72 | 3,5 % |
| 11 | Suzuki | 71 | 3,5 % |
| 12 | Opel | 70 | 3,4 % |
| 13 | Nissan | 68 | 3,3 % |
| 14 | Mazda | 67 | 3,3 % |
| 15 | Subaru | 56 | 2,8 % |
| 16 | Tesla | 51 | 2,5 % |
| 17 | Peugeot | 50 | 2,5 % |
| 18 | Honda | 34 | 1,7 % |
| 19 | Kia | 29 | 1,4 % |
| 20 | Citroen | 23 | 1,1 % |
| 21 | Renault | 16 | 0,8 % |
| 22 | Chevrolet | 14 | 0,7 % |
| 23 | Mini | 11 | 0,5 % |
| 24 | Lexus | 11 | 0,5 % |
| 25 | Saab | 8 | 0,4 % |
| 26 | Polestar | 8 | 0,4 % |
| 27 | Capron | 8 | 0,4 % |
| 28 | Bmw i | 7 | 0,3 % |
| 29 | Hymer | 7 | 0,3 % |
| 30 | Mg | 6 | 0,3 % |
| 31 | Land rover | 6 | 0,3 % |
| 32 | Rapido | 5 | 0,2 % |
| 33 | Hobby | 5 | 0,2 % |
| 34 | Fiat | 5 | 0,2 % |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Suldal · 2023
Vanlige spørsmål
Hvor mange biler var registrert i Suldal i 2023?
Det var totalt 2 031 registrerte personbiler i Suldal per 1. januar 2023, fordelt på 34 merker. Kilde: SSB tabell 07832.
Hvilket bilmerke var mest populært i Suldal i 2023?
Volkswagen var det mest registrerte bilmerket i Suldal i 2023 med 297 biler (14,6 % av kommunens bilpark).
Endret bilparken i Suldal seg fra 2022 til 2023?
Bilparken i Suldal vokste med 16 biler fra 2022 til 2023.