Biler i Oppdal – 2023
4 096 personbiler · 42 merker · Kilde: SSB 07832
Total bilbestand i Oppdal – historisk utvikling
Klikk et år for å se merkefordeling det året.
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Oppdal · Sum alle merker
Alle bilmerker i Oppdal – 2023
| # | Merke | Antall | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Toyota | 592 | 14,5 % |
| 2 | Volkswagen | 467 | 11,4 % |
| 3 | Volvo | 388 | 9,5 % |
| 4 | Peugeot | 294 | 7,2 % |
| 5 | Bmw | 268 | 6,5 % |
| 6 | Audi | 226 | 5,5 % |
| 7 | Mercedes-benz | 213 | 5,2 % |
| 8 | Mitsubishi | 195 | 4,8 % |
| 9 | Ford | 169 | 4,1 % |
| 10 | Suzuki | 169 | 4,1 % |
| 11 | Skoda | 145 | 3,5 % |
| 12 | Kia | 96 | 2,3 % |
| 13 | Tesla | 94 | 2,3 % |
| 14 | Nissan | 93 | 2,3 % |
| 15 | Mazda | 86 | 2,1 % |
| 16 | Opel | 83 | 2,0 % |
| 17 | Subaru | 73 | 1,8 % |
| 18 | Honda | 64 | 1,6 % |
| 19 | Hyundai | 61 | 1,5 % |
| 20 | Chevrolet | 46 | 1,1 % |
| 21 | Polestar | 27 | 0,7 % |
| 22 | Porsche | 25 | 0,6 % |
| 23 | Land rover | 23 | 0,6 % |
| 24 | Tesla motors | 22 | 0,5 % |
| 25 | Renault | 18 | 0,4 % |
| 26 | Lexus | 17 | 0,4 % |
| 27 | Mini | 16 | 0,4 % |
| 28 | Bmw i | 14 | 0,3 % |
| 29 | Challenger | 13 | 0,3 % |
| 30 | Jaguar | 13 | 0,3 % |
| 31 | Jeep | 12 | 0,3 % |
| 32 | Citroen | 11 | 0,3 % |
| 33 | Dodge | 9 | 0,2 % |
| 34 | Alfa romeo | 7 | 0,2 % |
| 35 | Saab | 7 | 0,2 % |
| 36 | Capron | 7 | 0,2 % |
| 37 | Plymouth | 6 | 0,1 % |
| 38 | Cadillac | 6 | 0,1 % |
| 39 | Ssangyong | 6 | 0,1 % |
| 40 | Hymer | 5 | 0,1 % |
| 41 | Mg | 5 | 0,1 % |
| 42 | Adria | 5 | 0,1 % |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Oppdal · 2023
Vanlige spørsmål
Hvor mange biler var registrert i Oppdal i 2023?
Det var totalt 4 096 registrerte personbiler i Oppdal per 1. januar 2023, fordelt på 42 merker. Kilde: SSB tabell 07832.
Hvilket bilmerke var mest populært i Oppdal i 2023?
Toyota var det mest registrerte bilmerket i Oppdal i 2023 med 592 biler (14,5 % av kommunens bilpark).
Endret bilparken i Oppdal seg fra 2022 til 2023?
Bilparken i Oppdal gikk ned med 1 biler fra 2022 til 2023.