Biler i Oppdal – 2022
4 097 personbiler · 41 merker · Kilde: SSB 07832
Total bilbestand i Oppdal – historisk utvikling
Klikk et år for å se merkefordeling det året.
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Oppdal · Sum alle merker
Alle bilmerker i Oppdal – 2022
| # | Merke | Antall | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Toyota | 596 | 14,5 % |
| 2 | Volkswagen | 489 | 11,9 % |
| 3 | Volvo | 376 | 9,2 % |
| 4 | Peugeot | 326 | 8,0 % |
| 5 | Bmw | 265 | 6,5 % |
| 6 | Audi | 244 | 6,0 % |
| 7 | Mercedes-benz | 212 | 5,2 % |
| 8 | Mitsubishi | 189 | 4,6 % |
| 9 | Ford | 169 | 4,1 % |
| 10 | Suzuki | 158 | 3,9 % |
| 11 | Skoda | 138 | 3,4 % |
| 12 | Nissan | 96 | 2,3 % |
| 13 | Opel | 88 | 2,1 % |
| 14 | Kia | 86 | 2,1 % |
| 15 | Subaru | 79 | 1,9 % |
| 16 | Mazda | 75 | 1,8 % |
| 17 | Honda | 73 | 1,8 % |
| 18 | Hyundai | 65 | 1,6 % |
| 19 | Tesla | 58 | 1,4 % |
| 20 | Chevrolet | 53 | 1,3 % |
| 21 | Porsche | 26 | 0,6 % |
| 22 | Tesla motors | 23 | 0,6 % |
| 23 | Polestar | 23 | 0,6 % |
| 24 | Land rover | 21 | 0,5 % |
| 25 | Renault | 17 | 0,4 % |
| 26 | Bmw i | 15 | 0,4 % |
| 27 | Lexus | 15 | 0,4 % |
| 28 | Dodge | 13 | 0,3 % |
| 29 | Jaguar | 12 | 0,3 % |
| 30 | Mini | 12 | 0,3 % |
| 31 | Jeep | 12 | 0,3 % |
| 32 | Challenger | 11 | 0,3 % |
| 33 | Saab | 10 | 0,2 % |
| 34 | Citroen | 9 | 0,2 % |
| 35 | Adria | 8 | 0,2 % |
| 36 | Capron | 8 | 0,2 % |
| 37 | Ssangyong | 6 | 0,1 % |
| 38 | Dethleffs | 6 | 0,1 % |
| 39 | Cadillac | 5 | 0,1 % |
| 40 | Plymouth | 5 | 0,1 % |
| 41 | Knaus | 5 | 0,1 % |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Oppdal · 2022
Vanlige spørsmål
Hvor mange biler var registrert i Oppdal i 2022?
Det var totalt 4 097 registrerte personbiler i Oppdal per 1. januar 2022, fordelt på 41 merker. Kilde: SSB tabell 07832.
Hvilket bilmerke var mest populært i Oppdal i 2022?
Toyota var det mest registrerte bilmerket i Oppdal i 2022 med 596 biler (14,5 % av kommunens bilpark).
Endret bilparken i Oppdal seg fra 2021 til 2022?
Bilparken i Oppdal vokste med 35 biler fra 2021 til 2022.