Biler i Midtre Gauldal – 2022
3 614 personbiler · 36 merker · Kilde: SSB 07832
Total bilbestand i Midtre Gauldal – historisk utvikling
Klikk et år for å se merkefordeling det året.
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Midtre Gauldal · Sum alle merker
Alle bilmerker i Midtre Gauldal – 2022
| # | Merke | Antall | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Volkswagen | 501 | 13,9 % |
| 2 | Volvo | 397 | 11,0 % |
| 3 | Mitsubishi | 378 | 10,5 % |
| 4 | Skoda | 272 | 7,5 % |
| 5 | Toyota | 219 | 6,1 % |
| 6 | Audi | 208 | 5,8 % |
| 7 | Mercedes-benz | 195 | 5,4 % |
| 8 | Bmw | 180 | 5,0 % |
| 9 | Ford | 174 | 4,8 % |
| 10 | Peugeot | 157 | 4,3 % |
| 11 | Suzuki | 122 | 3,4 % |
| 12 | Hyundai | 112 | 3,1 % |
| 13 | Opel | 112 | 3,1 % |
| 14 | Mazda | 80 | 2,2 % |
| 15 | Nissan | 76 | 2,1 % |
| 16 | Subaru | 70 | 1,9 % |
| 17 | Kia | 68 | 1,9 % |
| 18 | Honda | 63 | 1,7 % |
| 19 | Tesla | 53 | 1,5 % |
| 20 | Chevrolet | 26 | 0,7 % |
| 21 | Citroen | 25 | 0,7 % |
| 22 | Polestar | 15 | 0,4 % |
| 23 | Tesla motors | 13 | 0,4 % |
| 24 | Renault | 12 | 0,3 % |
| 25 | Mg | 11 | 0,3 % |
| 26 | Ssangyong | 10 | 0,3 % |
| 27 | Jeep | 8 | 0,2 % |
| 28 | Saab | 8 | 0,2 % |
| 29 | Land rover | 7 | 0,2 % |
| 30 | Porsche | 7 | 0,2 % |
| 31 | Capron | 7 | 0,2 % |
| 32 | Jaguar | 6 | 0,2 % |
| 33 | Bmw i | 6 | 0,2 % |
| 34 | Mini | 6 | 0,2 % |
| 35 | Lexus | 5 | 0,1 % |
| 36 | Hymer | 5 | 0,1 % |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Midtre Gauldal · 2022
Vanlige spørsmål
Hvor mange biler var registrert i Midtre Gauldal i 2022?
Det var totalt 3 614 registrerte personbiler i Midtre Gauldal per 1. januar 2022, fordelt på 36 merker. Kilde: SSB tabell 07832.
Hvilket bilmerke var mest populært i Midtre Gauldal i 2022?
Volkswagen var det mest registrerte bilmerket i Midtre Gauldal i 2022 med 501 biler (13,9 % av kommunens bilpark).
Endret bilparken i Midtre Gauldal seg fra 2021 til 2022?
Bilparken i Midtre Gauldal gikk ned med 21 biler fra 2021 til 2022.