Biler i Midtre Gauldal – 2021
3 635 personbiler · 35 merker · Kilde: SSB 07832
Total bilbestand i Midtre Gauldal – historisk utvikling
Klikk et år for å se merkefordeling det året.
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Midtre Gauldal · Sum alle merker
Alle bilmerker i Midtre Gauldal – 2021
| # | Merke | Antall | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Volkswagen | 535 | 14,7 % |
| 2 | Mitsubishi | 397 | 10,9 % |
| 3 | Volvo | 397 | 10,9 % |
| 4 | Skoda | 264 | 7,3 % |
| 5 | Toyota | 246 | 6,8 % |
| 6 | Audi | 224 | 6,2 % |
| 7 | Bmw | 196 | 5,4 % |
| 8 | Mercedes-benz | 195 | 5,4 % |
| 9 | Ford | 176 | 4,8 % |
| 10 | Peugeot | 151 | 4,2 % |
| 11 | Opel | 120 | 3,3 % |
| 12 | Suzuki | 117 | 3,2 % |
| 13 | Hyundai | 81 | 2,2 % |
| 14 | Mazda | 81 | 2,2 % |
| 15 | Nissan | 73 | 2,0 % |
| 16 | Honda | 68 | 1,9 % |
| 17 | Subaru | 68 | 1,9 % |
| 18 | Kia | 49 | 1,3 % |
| 19 | Tesla | 35 | 1,0 % |
| 20 | Chevrolet | 31 | 0,9 % |
| 21 | Citroen | 21 | 0,6 % |
| 22 | Renault | 15 | 0,4 % |
| 23 | Saab | 10 | 0,3 % |
| 24 | Capron | 9 | 0,2 % |
| 25 | Jeep | 9 | 0,2 % |
| 26 | Tesla motors | 9 | 0,2 % |
| 27 | Ssangyong | 8 | 0,2 % |
| 28 | Bmw i | 8 | 0,2 % |
| 29 | Land rover | 7 | 0,2 % |
| 30 | Hymer | 7 | 0,2 % |
| 31 | Challenger | 6 | 0,2 % |
| 32 | Lmc | 6 | 0,2 % |
| 33 | Mg | 6 | 0,2 % |
| 34 | Carthago | 5 | 0,1 % |
| 35 | Jaguar | 5 | 0,1 % |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Midtre Gauldal · 2021
Vanlige spørsmål
Hvor mange biler var registrert i Midtre Gauldal i 2021?
Det var totalt 3 635 registrerte personbiler i Midtre Gauldal per 1. januar 2021, fordelt på 35 merker. Kilde: SSB tabell 07832.
Hvilket bilmerke var mest populært i Midtre Gauldal i 2021?
Volkswagen var det mest registrerte bilmerket i Midtre Gauldal i 2021 med 535 biler (14,7 % av kommunens bilpark).
Endret bilparken i Midtre Gauldal seg fra 2020 til 2021?
Bilparken i Midtre Gauldal vokste med 45 biler fra 2020 til 2021.