Biler i Midtre Gauldal – 2019
3 630 personbiler · 34 merker · Kilde: SSB 07832
Total bilbestand i Midtre Gauldal – historisk utvikling
Klikk et år for å se merkefordeling det året.
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Midtre Gauldal · Sum alle merker
Alle bilmerker i Midtre Gauldal – 2019
| # | Merke | Antall | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Volkswagen | 556 | 15,3 % |
| 2 | Mitsubishi | 429 | 11,8 % |
| 3 | Volvo | 356 | 9,8 % |
| 4 | Toyota | 269 | 7,4 % |
| 5 | Skoda | 233 | 6,4 % |
| 6 | Mercedes-benz | 200 | 5,5 % |
| 7 | Audi | 192 | 5,3 % |
| 8 | Ford | 192 | 5,3 % |
| 9 | Bmw | 171 | 4,7 % |
| 10 | Peugeot | 168 | 4,6 % |
| 11 | Opel | 132 | 3,6 % |
| 12 | Suzuki | 127 | 3,5 % |
| 13 | Mazda | 90 | 2,5 % |
| 14 | Subaru | 85 | 2,3 % |
| 15 | Nissan | 82 | 2,3 % |
| 16 | Honda | 70 | 1,9 % |
| 17 | Hyundai | 59 | 1,6 % |
| 18 | Kia | 37 | 1,0 % |
| 19 | Chevrolet | 34 | 0,9 % |
| 20 | Citroen | 23 | 0,6 % |
| 21 | Renault | 19 | 0,5 % |
| 22 | Saab | 16 | 0,4 % |
| 23 | Tesla | 15 | 0,4 % |
| 24 | Jeep | 13 | 0,4 % |
| 25 | Ssangyong | 10 | 0,3 % |
| 26 | Land rover | 9 | 0,2 % |
| 27 | Rapido | 6 | 0,2 % |
| 28 | Mini | 6 | 0,2 % |
| 29 | Tesla motors | 6 | 0,2 % |
| 30 | Rover | 5 | 0,1 % |
| 31 | Challenger | 5 | 0,1 % |
| 32 | Chrysler | 5 | 0,1 % |
| 33 | Capron | 5 | 0,1 % |
| 34 | Bmw i | 5 | 0,1 % |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Midtre Gauldal · 2019
Vanlige spørsmål
Hvor mange biler var registrert i Midtre Gauldal i 2019?
Det var totalt 3 630 registrerte personbiler i Midtre Gauldal per 1. januar 2019, fordelt på 34 merker. Kilde: SSB tabell 07832.
Hvilket bilmerke var mest populært i Midtre Gauldal i 2019?
Volkswagen var det mest registrerte bilmerket i Midtre Gauldal i 2019 med 556 biler (15,3 % av kommunens bilpark).
Endret bilparken i Midtre Gauldal seg fra 2018 til 2019?
Bilparken i Midtre Gauldal vokste med 79 biler fra 2018 til 2019.