Biler i Midtre Gauldal – 2018
3 551 personbiler · 33 merker · Kilde: SSB 07832
Total bilbestand i Midtre Gauldal – historisk utvikling
Klikk et år for å se merkefordeling det året.
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Midtre Gauldal · Sum alle merker
Alle bilmerker i Midtre Gauldal – 2018
| # | Merke | Antall | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Volkswagen | 575 | 16,2 % |
| 2 | Mitsubishi | 456 | 12,8 % |
| 3 | Volvo | 326 | 9,2 % |
| 4 | Toyota | 262 | 7,4 % |
| 5 | Mercedes-benz | 200 | 5,6 % |
| 6 | Ford | 198 | 5,6 % |
| 7 | Skoda | 192 | 5,4 % |
| 8 | Audi | 192 | 5,4 % |
| 9 | Peugeot | 158 | 4,4 % |
| 10 | Bmw | 153 | 4,3 % |
| 11 | Suzuki | 124 | 3,5 % |
| 12 | Opel | 124 | 3,5 % |
| 13 | Mazda | 93 | 2,6 % |
| 14 | Subaru | 88 | 2,5 % |
| 15 | Nissan | 78 | 2,2 % |
| 16 | Honda | 77 | 2,2 % |
| 17 | Hyundai | 53 | 1,5 % |
| 18 | Kia | 36 | 1,0 % |
| 19 | Chevrolet | 30 | 0,8 % |
| 20 | Citroen | 27 | 0,8 % |
| 21 | Renault | 19 | 0,5 % |
| 22 | Saab | 15 | 0,4 % |
| 23 | Jeep | 14 | 0,4 % |
| 24 | Land rover | 12 | 0,3 % |
| 25 | Ssangyong | 8 | 0,2 % |
| 26 | Tesla motors | 6 | 0,2 % |
| 27 | Capron | 5 | 0,1 % |
| 28 | Seat | 5 | 0,1 % |
| 29 | Mini | 5 | 0,1 % |
| 30 | Chrysler | 5 | 0,1 % |
| 31 | Tesla | 5 | 0,1 % |
| 32 | Hymer | 5 | 0,1 % |
| 33 | Challenger | 5 | 0,1 % |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Midtre Gauldal · 2018
Vanlige spørsmål
Hvor mange biler var registrert i Midtre Gauldal i 2018?
Det var totalt 3 551 registrerte personbiler i Midtre Gauldal per 1. januar 2018, fordelt på 33 merker. Kilde: SSB tabell 07832.
Hvilket bilmerke var mest populært i Midtre Gauldal i 2018?
Volkswagen var det mest registrerte bilmerket i Midtre Gauldal i 2018 med 575 biler (16,2 % av kommunens bilpark).
Endret bilparken i Midtre Gauldal seg fra 2017 til 2018?
Bilparken i Midtre Gauldal gikk ned med 12 biler fra 2017 til 2018.