Biler i Eidsvoll – 2025
15 699 personbiler · 70 merker · Kilde: SSB 07832
Total bilbestand i Eidsvoll – historisk utvikling
Klikk et år for å se merkefordeling det året.
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Eidsvoll · Sum alle merker
Alle bilmerker i Eidsvoll – 2025
| # | Merke | Antall | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Toyota | 2 139 | 13,6 % |
| 2 | Volkswagen | 1 622 | 10,3 % |
| 3 | Volvo | 1 494 | 9,5 % |
| 4 | Nissan | 986 | 6,3 % |
| 5 | Bmw | 921 | 5,9 % |
| 6 | Mercedes-benz | 869 | 5,5 % |
| 7 | Ford | 802 | 5,1 % |
| 8 | Audi | 796 | 5,1 % |
| 9 | Tesla | 769 | 4,9 % |
| 10 | Skoda | 632 | 4,0 % |
| 11 | Kia | 488 | 3,1 % |
| 12 | Hyundai | 438 | 2,8 % |
| 13 | Mitsubishi | 424 | 2,7 % |
| 14 | Peugeot | 405 | 2,6 % |
| 15 | Citroen | 336 | 2,1 % |
| 16 | Mazda | 302 | 1,9 % |
| 17 | Opel | 270 | 1,7 % |
| 18 | Subaru | 180 | 1,1 % |
| 19 | Suzuki | 160 | 1,0 % |
| 20 | Renault | 157 | 1,0 % |
| 21 | Mg | 139 | 0,9 % |
| 22 | Chevrolet | 135 | 0,9 % |
| 23 | Honda | 135 | 0,9 % |
| 24 | Tesla motors | 80 | 0,5 % |
| 25 | Lexus | 74 | 0,5 % |
| 26 | Porsche | 72 | 0,5 % |
| 27 | Bmw i | 68 | 0,4 % |
| 28 | Polestar | 64 | 0,4 % |
| 29 | Mini | 59 | 0,4 % |
| 30 | Saab | 49 | 0,3 % |
| 31 | Xpeng | 45 | 0,3 % |
| 32 | Jaguar | 42 | 0,3 % |
| 33 | Fiat | 38 | 0,2 % |
| 34 | Land rover | 33 | 0,2 % |
| 35 | Byd | 32 | 0,2 % |
| 36 | Jeep | 31 | 0,2 % |
| 37 | Dodge | 27 | 0,2 % |
| 38 | Cadillac | 26 | 0,2 % |
| 39 | Alfa romeo | 25 | 0,2 % |
| 40 | Capron | 24 | 0,2 % |
| 41 | Pontiac | 24 | 0,2 % |
| 42 | Faw | 20 | 0,1 % |
| 43 | Hymer | 18 | 0,1 % |
| 44 | Nio | 18 | 0,1 % |
| 45 | Chrysler | 13 | 0,1 % |
| 46 | Burstner | 13 | 0,1 % |
| 47 | Adria | 13 | 0,1 % |
| 48 | Smart | 13 | 0,1 % |
| 49 | Knaus | 12 | 0,1 % |
| 50 | Maxus | 11 | 0,1 % |
| 51 | Jaguar land rover limited | 11 | 0,1 % |
| 52 | Challenger | 11 | 0,1 % |
| 53 | Rapido | 10 | 0,1 % |
| 54 | Buick | 9 | 0,1 % |
| 55 | Dethleffs | 9 | 0,1 % |
| 56 | Oldsmobile | 9 | 0,1 % |
| 57 | Seat | 9 | 0,1 % |
| 58 | Daihatsu | 8 | 0,1 % |
| 59 | Dacia | 8 | 0,1 % |
| 60 | Lmc | 8 | 0,1 % |
| 61 | Ssangyong | 8 | 0,1 % |
| 62 | Cupra | 8 | 0,1 % |
| 63 | Dongfeng | 7 | 0,0 % |
| 64 | Willys | 7 | 0,0 % |
| 65 | Mercedes-amg | 6 | 0,0 % |
| 66 | Ds | 6 | 0,0 % |
| 67 | Truckmaster | 6 | 0,0 % |
| 68 | Lincoln | 6 | 0,0 % |
| 69 | Deepal | 5 | 0,0 % |
| 70 | Eura mobil | 5 | 0,0 % |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Eidsvoll · 2025
Vanlige spørsmål
Hvor mange biler var registrert i Eidsvoll i 2025?
Det var totalt 15 699 registrerte personbiler i Eidsvoll per 1. januar 2025, fordelt på 70 merker. Kilde: SSB tabell 07832.
Hvilket bilmerke var mest populært i Eidsvoll i 2025?
Toyota var det mest registrerte bilmerket i Eidsvoll i 2025 med 2 139 biler (13,6 % av kommunens bilpark).
Endret bilparken i Eidsvoll seg fra 2024 til 2025?
Bilparken i Eidsvoll vokste med 5 635 biler fra 2024 til 2025.