Biler i Eidsvoll – 2024
15 066 personbiler · 70 merker · Kilde: SSB 07832
Total bilbestand i Eidsvoll – historisk utvikling
Klikk et år for å se merkefordeling det året.
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Eidsvoll · Sum alle merker
Alle bilmerker i Eidsvoll – 2024
| # | Merke | Antall | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Toyota | 2 030 | 13,5 % |
| 2 | Volkswagen | 1 584 | 10,5 % |
| 3 | Volvo | 1 470 | 9,8 % |
| 4 | Nissan | 975 | 6,5 % |
| 5 | Bmw | 891 | 5,9 % |
| 6 | Mercedes-benz | 855 | 5,7 % |
| 7 | Ford | 841 | 5,6 % |
| 8 | Audi | 773 | 5,1 % |
| 9 | Skoda | 581 | 3,9 % |
| 10 | Tesla | 553 | 3,7 % |
| 11 | Kia | 461 | 3,1 % |
| 12 | Mitsubishi | 448 | 3,0 % |
| 13 | Peugeot | 406 | 2,7 % |
| 14 | Hyundai | 398 | 2,6 % |
| 15 | Citroen | 324 | 2,2 % |
| 16 | Mazda | 301 | 2,0 % |
| 17 | Opel | 270 | 1,8 % |
| 18 | Subaru | 186 | 1,2 % |
| 19 | Suzuki | 170 | 1,1 % |
| 20 | Renault | 156 | 1,0 % |
| 21 | Honda | 149 | 1,0 % |
| 22 | Chevrolet | 139 | 0,9 % |
| 23 | Mg | 94 | 0,6 % |
| 24 | Tesla motors | 85 | 0,6 % |
| 25 | Lexus | 73 | 0,5 % |
| 26 | Porsche | 69 | 0,5 % |
| 27 | Bmw i | 65 | 0,4 % |
| 28 | Mini | 50 | 0,3 % |
| 29 | Saab | 47 | 0,3 % |
| 30 | Polestar | 43 | 0,3 % |
| 31 | Jaguar | 41 | 0,3 % |
| 32 | Fiat | 40 | 0,3 % |
| 33 | Land rover | 34 | 0,2 % |
| 34 | Jeep | 30 | 0,2 % |
| 35 | Dodge | 27 | 0,2 % |
| 36 | Xpeng | 26 | 0,2 % |
| 37 | Alfa romeo | 26 | 0,2 % |
| 38 | Pontiac | 25 | 0,2 % |
| 39 | Capron | 23 | 0,2 % |
| 40 | Hymer | 20 | 0,1 % |
| 41 | Cadillac | 17 | 0,1 % |
| 42 | Faw | 16 | 0,1 % |
| 43 | Burstner | 14 | 0,1 % |
| 44 | Chrysler | 13 | 0,1 % |
| 45 | Byd | 13 | 0,1 % |
| 46 | Nio | 12 | 0,1 % |
| 47 | Jaguar land rover limited | 12 | 0,1 % |
| 48 | Smart | 12 | 0,1 % |
| 49 | Ssangyong | 12 | 0,1 % |
| 50 | Rapido | 11 | 0,1 % |
| 51 | Buick | 11 | 0,1 % |
| 52 | Dacia | 10 | 0,1 % |
| 53 | Adria | 10 | 0,1 % |
| 54 | Dethleffs | 10 | 0,1 % |
| 55 | Challenger | 10 | 0,1 % |
| 56 | Daihatsu | 9 | 0,1 % |
| 57 | Knaus | 9 | 0,1 % |
| 58 | Cupra | 8 | 0,1 % |
| 59 | Lmc | 8 | 0,1 % |
| 60 | Maxus | 8 | 0,1 % |
| 61 | Seat | 8 | 0,1 % |
| 62 | Lincoln | 7 | 0,0 % |
| 63 | Willys | 7 | 0,0 % |
| 64 | Oldsmobile | 7 | 0,0 % |
| 65 | Ds | 6 | 0,0 % |
| 66 | Ferrari | 6 | 0,0 % |
| 67 | Eura mobil | 6 | 0,0 % |
| 68 | Ford-cng-technik | 5 | 0,0 % |
| 69 | Mercedes-amg | 5 | 0,0 % |
| 70 | Plymouth | 5 | 0,0 % |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Eidsvoll · 2024
Vanlige spørsmål
Hvor mange biler var registrert i Eidsvoll i 2024?
Det var totalt 15 066 registrerte personbiler i Eidsvoll per 1. januar 2024, fordelt på 70 merker. Kilde: SSB tabell 07832.
Hvilket bilmerke var mest populært i Eidsvoll i 2024?
Toyota var det mest registrerte bilmerket i Eidsvoll i 2024 med 2 030 biler (13,5 % av kommunens bilpark).
Endret bilparken i Eidsvoll seg fra 2023 til 2024?
Bilparken i Eidsvoll gikk ned med 18 biler fra 2023 til 2024.