Biler i Austevoll – 2024
2 535 personbiler · 40 merker · Kilde: SSB 07832
Total bilbestand i Austevoll – historisk utvikling
Klikk et år for å se merkefordeling det året.
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Austevoll · Sum alle merker
Alle bilmerker i Austevoll – 2024
| # | Merke | Antall | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Volkswagen | 302 | 11,9 % |
| 2 | Tesla | 203 | 8,0 % |
| 3 | Volvo | 191 | 7,5 % |
| 4 | Toyota | 179 | 7,1 % |
| 5 | Hyundai | 171 | 6,7 % |
| 6 | Nissan | 135 | 5,3 % |
| 7 | Audi | 135 | 5,3 % |
| 8 | Mercedes-benz | 129 | 5,1 % |
| 9 | Bmw | 111 | 4,4 % |
| 10 | Ford | 107 | 4,2 % |
| 11 | Peugeot | 104 | 4,1 % |
| 12 | Mitsubishi | 83 | 3,3 % |
| 13 | Kia | 78 | 3,1 % |
| 14 | Subaru | 77 | 3,0 % |
| 15 | Skoda | 71 | 2,8 % |
| 16 | Opel | 52 | 2,1 % |
| 17 | Mazda | 41 | 1,6 % |
| 18 | Citroen | 40 | 1,6 % |
| 19 | Mg | 29 | 1,1 % |
| 20 | Suzuki | 27 | 1,1 % |
| 21 | Honda | 27 | 1,1 % |
| 22 | Porsche | 23 | 0,9 % |
| 23 | Polestar | 20 | 0,8 % |
| 24 | Byd | 20 | 0,8 % |
| 25 | Jaguar | 19 | 0,7 % |
| 26 | Renault | 18 | 0,7 % |
| 27 | Lexus | 17 | 0,7 % |
| 28 | Tesla motors | 17 | 0,7 % |
| 29 | Bmw i | 16 | 0,6 % |
| 30 | Mini | 14 | 0,6 % |
| 31 | Faw | 14 | 0,6 % |
| 32 | Xpeng | 11 | 0,4 % |
| 33 | Fiat | 9 | 0,4 % |
| 34 | Land rover | 8 | 0,3 % |
| 35 | Challenger | 8 | 0,3 % |
| 36 | Maxus | 8 | 0,3 % |
| 37 | Adria | 6 | 0,2 % |
| 38 | Rapido | 5 | 0,2 % |
| 39 | Benimar | 5 | 0,2 % |
| 40 | Hymer | 5 | 0,2 % |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Austevoll · 2024
Vanlige spørsmål
Hvor mange biler var registrert i Austevoll i 2024?
Det var totalt 2 535 registrerte personbiler i Austevoll per 1. januar 2024, fordelt på 40 merker. Kilde: SSB tabell 07832.
Hvilket bilmerke var mest populært i Austevoll i 2024?
Volkswagen var det mest registrerte bilmerket i Austevoll i 2024 med 302 biler (11,9 % av kommunens bilpark).
Endret bilparken i Austevoll seg fra 2023 til 2024?
Bilparken i Austevoll vokste med 51 biler fra 2023 til 2024.