Biler i Austevoll – 2023
2 484 personbiler · 41 merker · Kilde: SSB 07832
Total bilbestand i Austevoll – historisk utvikling
Klikk et år for å se merkefordeling det året.
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Austevoll · Sum alle merker
Alle bilmerker i Austevoll – 2023
| # | Merke | Antall | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Volkswagen | 293 | 11,8 % |
| 2 | Toyota | 189 | 7,6 % |
| 3 | Volvo | 175 | 7,0 % |
| 4 | Hyundai | 156 | 6,3 % |
| 5 | Tesla | 147 | 5,9 % |
| 6 | Nissan | 138 | 5,6 % |
| 7 | Audi | 135 | 5,4 % |
| 8 | Mercedes-benz | 130 | 5,2 % |
| 9 | Bmw | 112 | 4,5 % |
| 10 | Ford | 109 | 4,4 % |
| 11 | Peugeot | 103 | 4,1 % |
| 12 | Mitsubishi | 88 | 3,5 % |
| 13 | Kia | 85 | 3,4 % |
| 14 | Subaru | 83 | 3,3 % |
| 15 | Skoda | 80 | 3,2 % |
| 16 | Opel | 52 | 2,1 % |
| 17 | Citroen | 45 | 1,8 % |
| 18 | Mazda | 42 | 1,7 % |
| 19 | Suzuki | 30 | 1,2 % |
| 20 | Honda | 27 | 1,1 % |
| 21 | Mg | 26 | 1,0 % |
| 22 | Tesla motors | 23 | 0,9 % |
| 23 | Jaguar | 21 | 0,8 % |
| 24 | Renault | 20 | 0,8 % |
| 25 | Lexus | 18 | 0,7 % |
| 26 | Polestar | 18 | 0,7 % |
| 27 | Bmw i | 17 | 0,7 % |
| 28 | Byd | 16 | 0,6 % |
| 29 | Faw | 13 | 0,5 % |
| 30 | Mini | 12 | 0,5 % |
| 31 | Porsche | 12 | 0,5 % |
| 32 | Challenger | 10 | 0,4 % |
| 33 | Land rover | 9 | 0,4 % |
| 34 | Maxus | 8 | 0,3 % |
| 35 | Fiat | 8 | 0,3 % |
| 36 | Saab | 7 | 0,3 % |
| 37 | Hymer | 6 | 0,2 % |
| 38 | Xpeng | 6 | 0,2 % |
| 39 | Adria | 5 | 0,2 % |
| 40 | Chevrolet | 5 | 0,2 % |
| 41 | Andre merker | 5 | 0,2 % |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Austevoll · 2023
Vanlige spørsmål
Hvor mange biler var registrert i Austevoll i 2023?
Det var totalt 2 484 registrerte personbiler i Austevoll per 1. januar 2023, fordelt på 41 merker. Kilde: SSB tabell 07832.
Hvilket bilmerke var mest populært i Austevoll i 2023?
Volkswagen var det mest registrerte bilmerket i Austevoll i 2023 med 293 biler (11,8 % av kommunens bilpark).
Endret bilparken i Austevoll seg fra 2022 til 2023?
Bilparken i Austevoll vokste med 31 biler fra 2022 til 2023.