Biler i Årdal – 2024
2 888 personbiler · 35 merker · Kilde: SSB 07832
Total bilbestand i Årdal – historisk utvikling
Klikk et år for å se merkefordeling det året.
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Årdal · Sum alle merker
Alle bilmerker i Årdal – 2024
| # | Merke | Antall | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Peugeot | 529 | 18,3 % |
| 2 | Volkswagen | 397 | 13,7 % |
| 3 | Volvo | 262 | 9,1 % |
| 4 | Toyota | 250 | 8,7 % |
| 5 | Bmw | 240 | 8,3 % |
| 6 | Audi | 181 | 6,3 % |
| 7 | Mercedes-benz | 134 | 4,6 % |
| 8 | Ford | 131 | 4,5 % |
| 9 | Opel | 96 | 3,3 % |
| 10 | Tesla | 94 | 3,3 % |
| 11 | Skoda | 64 | 2,2 % |
| 12 | Nissan | 60 | 2,1 % |
| 13 | Mazda | 60 | 2,1 % |
| 14 | Ds | 47 | 1,6 % |
| 15 | Mitsubishi | 45 | 1,6 % |
| 16 | Hyundai | 45 | 1,6 % |
| 17 | Kia | 25 | 0,9 % |
| 18 | Suzuki | 25 | 0,9 % |
| 19 | Honda | 25 | 0,9 % |
| 20 | Subaru | 19 | 0,7 % |
| 21 | Mini | 17 | 0,6 % |
| 22 | Chevrolet | 15 | 0,5 % |
| 23 | Saab | 15 | 0,5 % |
| 24 | Citroen | 13 | 0,5 % |
| 25 | Fiat | 13 | 0,5 % |
| 26 | Polestar | 12 | 0,4 % |
| 27 | Bmw i | 12 | 0,4 % |
| 28 | Porsche | 11 | 0,4 % |
| 29 | Renault | 11 | 0,4 % |
| 30 | Jaguar | 8 | 0,3 % |
| 31 | Lexus | 7 | 0,2 % |
| 32 | Burstner | 7 | 0,2 % |
| 33 | Triumph | 6 | 0,2 % |
| 34 | Tesla motors | 6 | 0,2 % |
| 35 | Alfa romeo | 6 | 0,2 % |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Årdal · 2024
Vanlige spørsmål
Hvor mange biler var registrert i Årdal i 2024?
Det var totalt 2 888 registrerte personbiler i Årdal per 1. januar 2024, fordelt på 35 merker. Kilde: SSB tabell 07832.
Hvilket bilmerke var mest populært i Årdal i 2024?
Peugeot var det mest registrerte bilmerket i Årdal i 2024 med 529 biler (18,3 % av kommunens bilpark).
Endret bilparken i Årdal seg fra 2023 til 2024?
Bilparken i Årdal vokste med 5 biler fra 2023 til 2024.