Biler i Årdal – 2023
2 883 personbiler · 35 merker · Kilde: SSB 07832
Total bilbestand i Årdal – historisk utvikling
Klikk et år for å se merkefordeling det året.
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Årdal · Sum alle merker
Alle bilmerker i Årdal – 2023
| # | Merke | Antall | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Peugeot | 531 | 18,4 % |
| 2 | Volkswagen | 405 | 14,0 % |
| 3 | Toyota | 259 | 9,0 % |
| 4 | Volvo | 241 | 8,4 % |
| 5 | Bmw | 240 | 8,3 % |
| 6 | Audi | 188 | 6,5 % |
| 7 | Mercedes-benz | 146 | 5,1 % |
| 8 | Ford | 136 | 4,7 % |
| 9 | Opel | 111 | 3,9 % |
| 10 | Tesla | 63 | 2,2 % |
| 11 | Mazda | 63 | 2,2 % |
| 12 | Nissan | 61 | 2,1 % |
| 13 | Skoda | 61 | 2,1 % |
| 14 | Mitsubishi | 48 | 1,7 % |
| 15 | Hyundai | 42 | 1,5 % |
| 16 | Ds | 40 | 1,4 % |
| 17 | Suzuki | 27 | 0,9 % |
| 18 | Kia | 26 | 0,9 % |
| 19 | Honda | 26 | 0,9 % |
| 20 | Subaru | 21 | 0,7 % |
| 21 | Chevrolet | 16 | 0,6 % |
| 22 | Mini | 16 | 0,6 % |
| 23 | Fiat | 14 | 0,5 % |
| 24 | Saab | 13 | 0,5 % |
| 25 | Bmw i | 12 | 0,4 % |
| 26 | Citroen | 11 | 0,4 % |
| 27 | Renault | 10 | 0,3 % |
| 28 | Jaguar | 10 | 0,3 % |
| 29 | Porsche | 8 | 0,3 % |
| 30 | Lexus | 8 | 0,3 % |
| 31 | Tesla motors | 7 | 0,2 % |
| 32 | Alfa romeo | 6 | 0,2 % |
| 33 | Polestar | 6 | 0,2 % |
| 34 | Triumph | 6 | 0,2 % |
| 35 | Burstner | 5 | 0,2 % |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Årdal · 2023
Vanlige spørsmål
Hvor mange biler var registrert i Årdal i 2023?
Det var totalt 2 883 registrerte personbiler i Årdal per 1. januar 2023, fordelt på 35 merker. Kilde: SSB tabell 07832.
Hvilket bilmerke var mest populært i Årdal i 2023?
Peugeot var det mest registrerte bilmerket i Årdal i 2023 med 531 biler (18,4 % av kommunens bilpark).
Endret bilparken i Årdal seg fra 2022 til 2023?
Bilparken i Årdal vokste med 30 biler fra 2022 til 2023.