Hopp til innhold
Carby

Mazda vs Renault i Tysvær 2019

Bilbestand og markedsandel · Kilde: SSB 07832

Mazda

219

biler i Tysvær 2019

3,6 % andel

Mazda i Tysvær →

Renault

90

biler i Tysvær 2019

1,5 % andel

Renault i Tysvær →

Differanse i 2019

129 biler

Mazda hadde flest

Historisk utvikling – Mazda og Renault i Tysvær

Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler

År-for-år sammenligning

År Mazda Renault Differanse
2025 179 63 +116
2024 189 60 +129
2023 192 71 +121
2022 195 74 +121
2021 218 81 +137
2020 210 81 +129
2019 219 90 +129
2018 207 91 +116
2017 210 104 +106
2016 188 112 +76
2015 174 123 +51
2014 174 128 +46
2013 158 141 +17
2012 142 163 −21
2011 127 178 −51
2010 130 179 −49
2009 123 207 −84
2008 136 196 −60

Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler

Vanlige spørsmål

Hvilke hadde flest biler i Tysvær i 2019 – Mazda eller Renault?

Mazda hadde flest med 219 biler i Tysvær i 2019, mot 90 for Renault. Differansen er 129 biler.

Hva er markedsandelen til Mazda og Renault i Tysvær i 2019?

Mazda hadde en andel på 3,6 % og Renault hadde 1,5 % av bilparken i Tysvær i 2019.

Hva er differansen mellom Mazda og Renault i Tysvær i 2019?

Differansen er 129 biler. Mazda hadde 219 og Renault hadde 90 biler i Tysvær i 2019.

Carby er en uavhengig tjeneste og er ikke tilknyttet, sponset av eller godkjent av bilprodusentene som omtales på siden. Logoer, varemerker og merkevarer tilhører sine respektive eiere.