Hopp til innhold
Carby

Bmw vs Ford i Ørsta 2018

Bilbestand og markedsandel · Kilde: SSB 07832

Bmw

441

biler i Ørsta 2018

6,8 % andel

Bmw i Ørsta →

Ford

251

biler i Ørsta 2018

3,9 % andel

Ford i Ørsta →

Differanse i 2018

190 biler

Bmw hadde flest

Historisk utvikling – Bmw og Ford i Ørsta

Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler

År-for-år sammenligning

År Bmw Ford Differanse
2025 494 312 +182
2024 482 311 +171
2023 481 297 +184
2022 481 292 +189
2021 461 294 +167
2020 456 279 +177
2019 452 268 +184
2018 441 251 +190
2017 427 259 +168
2016 426 252 +174
2015 430 247 +183
2014 399 233 +166
2013 366 224 +142
2012 362 236 +126
2011 362 215 +147
2010 311 213 +98
2009 297 213 +84
2008 277 220 +57

Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler

Vanlige spørsmål

Hvilke hadde flest biler i Ørsta i 2018 – Bmw eller Ford?

Bmw hadde flest med 441 biler i Ørsta i 2018, mot 251 for Ford. Differansen er 190 biler.

Hva er markedsandelen til Bmw og Ford i Ørsta i 2018?

Bmw hadde en andel på 6,8 % og Ford hadde 3,9 % av bilparken i Ørsta i 2018.

Hva er differansen mellom Bmw og Ford i Ørsta i 2018?

Differansen er 190 biler. Bmw hadde 441 og Ford hadde 251 biler i Ørsta i 2018.

Carby er en uavhengig tjeneste og er ikke tilknyttet, sponset av eller godkjent av bilprodusentene som omtales på siden. Logoer, varemerker og merkevarer tilhører sine respektive eiere.