Citroen vs Ford i Lund 2020
Bilbestand og markedsandel · Kilde: SSB 07832
Differanse i 2020
145 biler
Ford hadde flest
Historisk utvikling – Citroen og Ford i Lund
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler
År-for-år sammenligning
| År | Citroen | Ford | Differanse |
|---|---|---|---|
| 2025 | 18 | 185 | −167 |
| 2024 | 20 | 183 | −163 |
| 2023 | 24 | 176 | −152 |
| 2022 | 26 | 176 | −150 |
| 2021 | 29 | 167 | −138 |
| 2020 | 25 | 170 | −145 |
| 2019 | 29 | 171 | −142 |
| 2018 | 29 | 167 | −138 |
| 2017 | 28 | 164 | −136 |
| 2016 | 28 | 148 | −120 |
| 2015 | 27 | 145 | −118 |
| 2014 | 30 | 141 | −111 |
| 2013 | 30 | 130 | −100 |
| 2012 | 28 | 129 | −101 |
| 2011 | 31 | 131 | −100 |
| 2010 | 30 | 132 | −102 |
| 2009 | 31 | 142 | −111 |
| 2008 | 31 | 141 | −110 |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler
Vanlige spørsmål
Hvilke hadde flest biler i Lund i 2020 – Citroen eller Ford?
Ford hadde flest med 170 biler i Lund i 2020, mot 25 for Citroen. Differansen er 145 biler.
Hva er markedsandelen til Citroen og Ford i Lund i 2020?
Citroen hadde en andel på 1,6 % og Ford hadde 10,9 % av bilparken i Lund i 2020.
Hva er differansen mellom Citroen og Ford i Lund i 2020?
Differansen er 145 biler. Citroen hadde 25 og Ford hadde 170 biler i Lund i 2020.