Biler i Våler (Østfold) – 2024
3 514 personbiler · 38 merker · Kilde: SSB 07832
Total bilbestand i Våler (Østfold) – historisk utvikling
Klikk et år for å se merkefordeling det året.
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Våler (Østfold) · Sum alle merker
Alle bilmerker i Våler (Østfold) – 2024
| # | Merke | Antall | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Volkswagen | 458 | 13,0 % |
| 2 | Toyota | 351 | 10,0 % |
| 3 | Volvo | 316 | 9,0 % |
| 4 | Bmw | 216 | 6,1 % |
| 5 | Ford | 188 | 5,4 % |
| 6 | Audi | 186 | 5,3 % |
| 7 | Tesla | 172 | 4,9 % |
| 8 | Nissan | 172 | 4,9 % |
| 9 | Mercedes-benz | 168 | 4,8 % |
| 10 | Skoda | 159 | 4,5 % |
| 11 | Hyundai | 125 | 3,6 % |
| 12 | Mitsubishi | 110 | 3,1 % |
| 13 | Kia | 109 | 3,1 % |
| 14 | Peugeot | 103 | 2,9 % |
| 15 | Mazda | 89 | 2,5 % |
| 16 | Opel | 87 | 2,5 % |
| 17 | Citroen | 56 | 1,6 % |
| 18 | Honda | 52 | 1,5 % |
| 19 | Mg | 50 | 1,4 % |
| 20 | Subaru | 47 | 1,3 % |
| 21 | Renault | 39 | 1,1 % |
| 22 | Suzuki | 36 | 1,0 % |
| 23 | Chevrolet | 35 | 1,0 % |
| 24 | Bmw i | 25 | 0,7 % |
| 25 | Tesla motors | 24 | 0,7 % |
| 26 | Mini | 19 | 0,5 % |
| 27 | Polestar | 18 | 0,5 % |
| 28 | Porsche | 17 | 0,5 % |
| 29 | Jaguar | 15 | 0,4 % |
| 30 | Saab | 13 | 0,4 % |
| 31 | Land rover | 13 | 0,4 % |
| 32 | Dethleffs | 12 | 0,3 % |
| 33 | Lexus | 7 | 0,2 % |
| 34 | Fiat | 7 | 0,2 % |
| 35 | Capron | 5 | 0,1 % |
| 36 | Jeep | 5 | 0,1 % |
| 37 | Cadillac | 5 | 0,1 % |
| 38 | Eura mobil | 5 | 0,1 % |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Våler (Østfold) · 2024
Vanlige spørsmål
Hvor mange biler var registrert i Våler (Østfold) i 2024?
Det var totalt 3 514 registrerte personbiler i Våler (Østfold) per 1. januar 2024, fordelt på 38 merker. Kilde: SSB tabell 07832.
Hvilket bilmerke var mest populært i Våler (Østfold) i 2024?
Volkswagen var det mest registrerte bilmerket i Våler (Østfold) i 2024 med 458 biler (13,0 % av kommunens bilpark).
Endret bilparken i Våler (Østfold) seg fra 2023 til 2024?
Bilparken i Våler (Østfold) vokste med 90 biler fra 2023 til 2024.