Biler i Våler (Innlandet) – 2020
2 531 personbiler · 33 merker · Kilde: SSB 07832
Total bilbestand i Våler (Innlandet) – historisk utvikling
Klikk et år for å se merkefordeling det året.
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Våler (Innlandet) · Sum alle merker
Alle bilmerker i Våler (Innlandet) – 2020
| # | Merke | Antall | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Volvo | 402 | 15,9 % |
| 2 | Volkswagen | 379 | 15,0 % |
| 3 | Toyota | 280 | 11,1 % |
| 4 | Mercedes-benz | 192 | 7,6 % |
| 5 | Opel | 139 | 5,5 % |
| 6 | Bmw | 133 | 5,3 % |
| 7 | Ford | 125 | 4,9 % |
| 8 | Audi | 111 | 4,4 % |
| 9 | Skoda | 85 | 3,4 % |
| 10 | Nissan | 77 | 3,0 % |
| 11 | Mitsubishi | 77 | 3,0 % |
| 12 | Peugeot | 58 | 2,3 % |
| 13 | Mazda | 51 | 2,0 % |
| 14 | Suzuki | 45 | 1,8 % |
| 15 | Chevrolet | 44 | 1,7 % |
| 16 | Hyundai | 44 | 1,7 % |
| 17 | Subaru | 41 | 1,6 % |
| 18 | Saab | 39 | 1,5 % |
| 19 | Honda | 37 | 1,5 % |
| 20 | Kia | 35 | 1,4 % |
| 21 | Citroen | 34 | 1,3 % |
| 22 | Renault | 31 | 1,2 % |
| 23 | Pontiac | 9 | 0,4 % |
| 24 | Cadillac | 9 | 0,4 % |
| 25 | Dodge | 7 | 0,3 % |
| 26 | Jeep | 7 | 0,3 % |
| 27 | Land rover | 7 | 0,3 % |
| 28 | Ssangyong | 7 | 0,3 % |
| 29 | Porsche | 6 | 0,2 % |
| 30 | Chrysler | 5 | 0,2 % |
| 31 | Capron | 5 | 0,2 % |
| 32 | Dacia | 5 | 0,2 % |
| 33 | Andre merker | 5 | 0,2 % |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Våler (Innlandet) · 2020
Vanlige spørsmål
Hvor mange biler var registrert i Våler (Innlandet) i 2020?
Det var totalt 2 531 registrerte personbiler i Våler (Innlandet) per 1. januar 2020, fordelt på 33 merker. Kilde: SSB tabell 07832.
Hvilket bilmerke var mest populært i Våler (Innlandet) i 2020?
Volvo var det mest registrerte bilmerket i Våler (Innlandet) i 2020 med 402 biler (15,9 % av kommunens bilpark).
Endret bilparken i Våler (Innlandet) seg fra 2019 til 2020?
Bilparken i Våler (Innlandet) gikk ned med 13 biler fra 2019 til 2020.