Biler i Ullensaker – 2024
21 558 personbiler · 71 merker · Kilde: SSB 07832
Total bilbestand i Ullensaker – historisk utvikling
Klikk et år for å se merkefordeling det året.
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Ullensaker · Sum alle merker
Alle bilmerker i Ullensaker – 2024
| # | Merke | Antall | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Toyota | 2 667 | 12,4 % |
| 2 | Volkswagen | 2 601 | 12,1 % |
| 3 | Volvo | 1 650 | 7,7 % |
| 4 | Bmw | 1 503 | 7,0 % |
| 5 | Mercedes-benz | 1 468 | 6,8 % |
| 6 | Audi | 1 291 | 6,0 % |
| 7 | Ford | 1 156 | 5,4 % |
| 8 | Tesla | 1 133 | 5,3 % |
| 9 | Skoda | 934 | 4,3 % |
| 10 | Nissan | 906 | 4,2 % |
| 11 | Hyundai | 774 | 3,6 % |
| 12 | Kia | 686 | 3,2 % |
| 13 | Peugeot | 618 | 2,9 % |
| 14 | Mazda | 479 | 2,2 % |
| 15 | Mitsubishi | 463 | 2,1 % |
| 16 | Opel | 447 | 2,1 % |
| 17 | Citroen | 263 | 1,2 % |
| 18 | Honda | 179 | 0,8 % |
| 19 | Bmw i | 178 | 0,8 % |
| 20 | Mg | 178 | 0,8 % |
| 21 | Renault | 175 | 0,8 % |
| 22 | Suzuki | 163 | 0,8 % |
| 23 | Tesla motors | 162 | 0,8 % |
| 24 | Subaru | 153 | 0,7 % |
| 25 | Porsche | 143 | 0,7 % |
| 26 | Chevrolet | 121 | 0,6 % |
| 27 | Polestar | 117 | 0,5 % |
| 28 | Lexus | 101 | 0,5 % |
| 29 | Mini | 90 | 0,4 % |
| 30 | Jaguar | 79 | 0,4 % |
| 31 | Saab | 56 | 0,3 % |
| 32 | Fiat | 49 | 0,2 % |
| 33 | Land rover | 49 | 0,2 % |
| 34 | Xpeng | 41 | 0,2 % |
| 35 | Jeep | 39 | 0,2 % |
| 36 | Nio | 29 | 0,1 % |
| 37 | Alfa romeo | 29 | 0,1 % |
| 38 | Byd | 26 | 0,1 % |
| 39 | Cupra | 22 | 0,1 % |
| 40 | Faw | 22 | 0,1 % |
| 41 | Hymer | 21 | 0,1 % |
| 42 | Dodge | 18 | 0,1 % |
| 43 | Capron | 16 | 0,1 % |
| 44 | Ford-cng-technik | 16 | 0,1 % |
| 45 | Burstner | 15 | 0,1 % |
| 46 | Challenger | 15 | 0,1 % |
| 47 | Smart | 15 | 0,1 % |
| 48 | Chrysler | 13 | 0,1 % |
| 49 | Buick | 13 | 0,1 % |
| 50 | Jaguar land rover limited | 12 | 0,1 % |
| 51 | Cadillac | 12 | 0,1 % |
| 52 | Carthago | 11 | 0,1 % |
| 53 | Willys | 10 | 0,0 % |
| 54 | Plymouth | 10 | 0,0 % |
| 55 | Dacia | 10 | 0,0 % |
| 56 | Iveco | 9 | 0,0 % |
| 57 | Seat | 9 | 0,0 % |
| 58 | Pontiac | 8 | 0,0 % |
| 59 | Dethleffs | 8 | 0,0 % |
| 60 | Adria | 8 | 0,0 % |
| 61 | Datsun | 7 | 0,0 % |
| 62 | Oldsmobile | 7 | 0,0 % |
| 63 | Knaus | 7 | 0,0 % |
| 64 | Kabe | 7 | 0,0 % |
| 65 | Lincoln | 7 | 0,0 % |
| 66 | Ds | 7 | 0,0 % |
| 67 | Rapido | 6 | 0,0 % |
| 68 | Fisker | 6 | 0,0 % |
| 69 | Maxus | 5 | 0,0 % |
| 70 | Rover | 5 | 0,0 % |
| 71 | Andre merker | 5 | 0,0 % |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Ullensaker · 2024
Vanlige spørsmål
Hvor mange biler var registrert i Ullensaker i 2024?
Det var totalt 21 558 registrerte personbiler i Ullensaker per 1. januar 2024, fordelt på 71 merker. Kilde: SSB tabell 07832.
Hvilket bilmerke var mest populært i Ullensaker i 2024?
Toyota var det mest registrerte bilmerket i Ullensaker i 2024 med 2 667 biler (12,4 % av kommunens bilpark).
Endret bilparken i Ullensaker seg fra 2023 til 2024?
Bilparken i Ullensaker vokste med 8 171 biler fra 2023 til 2024.