Biler i Tingvoll – 2024
1 786 personbiler · 33 merker · Kilde: SSB 07832
Total bilbestand i Tingvoll – historisk utvikling
Klikk et år for å se merkefordeling det året.
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Tingvoll · Sum alle merker
Alle bilmerker i Tingvoll – 2024
| # | Merke | Antall | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Volkswagen | 267 | 14,9 % |
| 2 | Volvo | 220 | 12,3 % |
| 3 | Toyota | 162 | 9,1 % |
| 4 | Skoda | 110 | 6,2 % |
| 5 | Bmw | 103 | 5,8 % |
| 6 | Audi | 85 | 4,8 % |
| 7 | Mitsubishi | 78 | 4,4 % |
| 8 | Ford | 75 | 4,2 % |
| 9 | Mercedes-benz | 74 | 4,1 % |
| 10 | Suzuki | 70 | 3,9 % |
| 11 | Peugeot | 66 | 3,7 % |
| 12 | Nissan | 66 | 3,7 % |
| 13 | Mazda | 50 | 2,8 % |
| 14 | Tesla | 44 | 2,5 % |
| 15 | Opel | 44 | 2,5 % |
| 16 | Hyundai | 38 | 2,1 % |
| 17 | Subaru | 36 | 2,0 % |
| 18 | Honda | 35 | 2,0 % |
| 19 | Kia | 34 | 1,9 % |
| 20 | Saab | 18 | 1,0 % |
| 21 | Citroen | 18 | 1,0 % |
| 22 | Chevrolet | 14 | 0,8 % |
| 23 | Renault | 12 | 0,7 % |
| 24 | Mini | 9 | 0,5 % |
| 25 | Dodge | 8 | 0,4 % |
| 26 | Bmw i | 7 | 0,4 % |
| 27 | Polestar | 7 | 0,4 % |
| 28 | Challenger | 7 | 0,4 % |
| 29 | Burstner | 7 | 0,4 % |
| 30 | Tesla motors | 6 | 0,3 % |
| 31 | Dacia | 6 | 0,3 % |
| 32 | Porsche | 5 | 0,3 % |
| 33 | Capron | 5 | 0,3 % |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Tingvoll · 2024
Vanlige spørsmål
Hvor mange biler var registrert i Tingvoll i 2024?
Det var totalt 1 786 registrerte personbiler i Tingvoll per 1. januar 2024, fordelt på 33 merker. Kilde: SSB tabell 07832.
Hvilket bilmerke var mest populært i Tingvoll i 2024?
Volkswagen var det mest registrerte bilmerket i Tingvoll i 2024 med 267 biler (14,9 % av kommunens bilpark).
Endret bilparken i Tingvoll seg fra 2023 til 2024?
Bilparken i Tingvoll gikk ned med 2 biler fra 2023 til 2024.