Biler i Oppdal – 2020
3 983 personbiler · 40 merker · Kilde: SSB 07832
Total bilbestand i Oppdal – historisk utvikling
Klikk et år for å se merkefordeling det året.
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Oppdal · Sum alle merker
Alle bilmerker i Oppdal – 2020
| # | Merke | Antall | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Toyota | 567 | 14,2 % |
| 2 | Volkswagen | 511 | 12,8 % |
| 3 | Peugeot | 374 | 9,4 % |
| 4 | Volvo | 350 | 8,8 % |
| 5 | Bmw | 258 | 6,5 % |
| 6 | Audi | 236 | 5,9 % |
| 7 | Mercedes-benz | 219 | 5,5 % |
| 8 | Mitsubishi | 193 | 4,8 % |
| 9 | Suzuki | 169 | 4,2 % |
| 10 | Ford | 156 | 3,9 % |
| 11 | Skoda | 110 | 2,8 % |
| 12 | Opel | 103 | 2,6 % |
| 13 | Nissan | 91 | 2,3 % |
| 14 | Mazda | 82 | 2,1 % |
| 15 | Honda | 75 | 1,9 % |
| 16 | Kia | 68 | 1,7 % |
| 17 | Subaru | 68 | 1,7 % |
| 18 | Chevrolet | 55 | 1,4 % |
| 19 | Hyundai | 40 | 1,0 % |
| 20 | Tesla | 31 | 0,8 % |
| 21 | Renault | 22 | 0,6 % |
| 22 | Land rover | 20 | 0,5 % |
| 23 | Tesla motors | 18 | 0,5 % |
| 24 | Porsche | 16 | 0,4 % |
| 25 | Challenger | 16 | 0,4 % |
| 26 | Saab | 15 | 0,4 % |
| 27 | Lexus | 14 | 0,4 % |
| 28 | Dodge | 14 | 0,4 % |
| 29 | Citroen | 12 | 0,3 % |
| 30 | Bmw i | 12 | 0,3 % |
| 31 | Jeep | 11 | 0,3 % |
| 32 | Mini | 9 | 0,2 % |
| 33 | Capron | 8 | 0,2 % |
| 34 | Jaguar | 7 | 0,2 % |
| 35 | Ssangyong | 6 | 0,2 % |
| 36 | Knaus | 6 | 0,2 % |
| 37 | Dethleffs | 6 | 0,2 % |
| 38 | Truckmaster | 5 | 0,1 % |
| 39 | Fiat | 5 | 0,1 % |
| 40 | Rapido | 5 | 0,1 % |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Oppdal · 2020
Vanlige spørsmål
Hvor mange biler var registrert i Oppdal i 2020?
Det var totalt 3 983 registrerte personbiler i Oppdal per 1. januar 2020, fordelt på 40 merker. Kilde: SSB tabell 07832.
Hvilket bilmerke var mest populært i Oppdal i 2020?
Toyota var det mest registrerte bilmerket i Oppdal i 2020 med 567 biler (14,2 % av kommunens bilpark).
Endret bilparken i Oppdal seg fra 2019 til 2020?
Bilparken i Oppdal gikk ned med 32 biler fra 2019 til 2020.