Biler i Oppdal – 2018
3 901 personbiler · 37 merker · Kilde: SSB 07832
Total bilbestand i Oppdal – historisk utvikling
Klikk et år for å se merkefordeling det året.
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Oppdal · Sum alle merker
Alle bilmerker i Oppdal – 2018
| # | Merke | Antall | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Toyota | 589 | 15,1 % |
| 2 | Volkswagen | 508 | 13,0 % |
| 3 | Peugeot | 415 | 10,6 % |
| 4 | Volvo | 339 | 8,7 % |
| 5 | Bmw | 233 | 6,0 % |
| 6 | Mercedes-benz | 227 | 5,8 % |
| 7 | Audi | 226 | 5,8 % |
| 8 | Mitsubishi | 184 | 4,7 % |
| 9 | Suzuki | 182 | 4,7 % |
| 10 | Ford | 137 | 3,5 % |
| 11 | Opel | 103 | 2,6 % |
| 12 | Skoda | 97 | 2,5 % |
| 13 | Nissan | 93 | 2,4 % |
| 14 | Honda | 77 | 2,0 % |
| 15 | Subaru | 75 | 1,9 % |
| 16 | Mazda | 73 | 1,9 % |
| 17 | Chevrolet | 48 | 1,2 % |
| 18 | Kia | 47 | 1,2 % |
| 19 | Hyundai | 41 | 1,1 % |
| 20 | Renault | 23 | 0,6 % |
| 21 | Land rover | 21 | 0,5 % |
| 22 | Citroen | 17 | 0,4 % |
| 23 | Lexus | 16 | 0,4 % |
| 24 | Saab | 16 | 0,4 % |
| 25 | Tesla motors | 16 | 0,4 % |
| 26 | Jeep | 14 | 0,4 % |
| 27 | Challenger | 13 | 0,3 % |
| 28 | Tesla | 13 | 0,3 % |
| 29 | Porsche | 12 | 0,3 % |
| 30 | Mini | 7 | 0,2 % |
| 31 | Dethleffs | 7 | 0,2 % |
| 32 | Ssangyong | 6 | 0,2 % |
| 33 | Truckmaster | 6 | 0,2 % |
| 34 | Chrysler | 5 | 0,1 % |
| 35 | Knaus | 5 | 0,1 % |
| 36 | Rapido | 5 | 0,1 % |
| 37 | Dodge | 5 | 0,1 % |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Oppdal · 2018
Vanlige spørsmål
Hvor mange biler var registrert i Oppdal i 2018?
Det var totalt 3 901 registrerte personbiler i Oppdal per 1. januar 2018, fordelt på 37 merker. Kilde: SSB tabell 07832.
Hvilket bilmerke var mest populært i Oppdal i 2018?
Toyota var det mest registrerte bilmerket i Oppdal i 2018 med 589 biler (15,1 % av kommunens bilpark).
Endret bilparken i Oppdal seg fra 2017 til 2018?
Bilparken i Oppdal vokste med 80 biler fra 2017 til 2018.