Biler i Nordreisa – 2024
2 780 personbiler · 38 merker · Kilde: SSB 07832
Total bilbestand i Nordreisa – historisk utvikling
Klikk et år for å se merkefordeling det året.
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Nordreisa · Sum alle merker
Alle bilmerker i Nordreisa – 2024
| # | Merke | Antall | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Volkswagen | 308 | 11,1 % |
| 2 | Toyota | 308 | 11,1 % |
| 3 | Kia | 306 | 11,0 % |
| 4 | Volvo | 247 | 8,9 % |
| 5 | Mercedes-benz | 197 | 7,1 % |
| 6 | Audi | 162 | 5,8 % |
| 7 | Skoda | 158 | 5,7 % |
| 8 | Ford | 152 | 5,5 % |
| 9 | Bmw | 140 | 5,0 % |
| 10 | Nissan | 84 | 3,0 % |
| 11 | Mitsubishi | 80 | 2,9 % |
| 12 | Hyundai | 67 | 2,4 % |
| 13 | Mazda | 61 | 2,2 % |
| 14 | Tesla | 56 | 2,0 % |
| 15 | Suzuki | 56 | 2,0 % |
| 16 | Subaru | 52 | 1,9 % |
| 17 | Peugeot | 49 | 1,8 % |
| 18 | Opel | 48 | 1,7 % |
| 19 | Honda | 39 | 1,4 % |
| 20 | Citroen | 22 | 0,8 % |
| 21 | Chevrolet | 21 | 0,8 % |
| 22 | Adria | 17 | 0,6 % |
| 23 | Burstner | 16 | 0,6 % |
| 24 | Capron | 14 | 0,5 % |
| 25 | Land rover | 13 | 0,5 % |
| 26 | Hymer | 12 | 0,4 % |
| 27 | Challenger | 11 | 0,4 % |
| 28 | Saab | 11 | 0,4 % |
| 29 | Porsche | 9 | 0,3 % |
| 30 | Daihatsu | 9 | 0,3 % |
| 31 | Rapido | 9 | 0,3 % |
| 32 | Renault | 8 | 0,3 % |
| 33 | Mini | 8 | 0,3 % |
| 34 | Kabe | 7 | 0,3 % |
| 35 | Lexus | 7 | 0,3 % |
| 36 | Polestar | 6 | 0,2 % |
| 37 | Eura mobil | 5 | 0,2 % |
| 38 | Byd | 5 | 0,2 % |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Nordreisa · 2024
Vanlige spørsmål
Hvor mange biler var registrert i Nordreisa i 2024?
Det var totalt 2 780 registrerte personbiler i Nordreisa per 1. januar 2024, fordelt på 38 merker. Kilde: SSB tabell 07832.
Hvilket bilmerke var mest populært i Nordreisa i 2024?
Volkswagen var det mest registrerte bilmerket i Nordreisa i 2024 med 308 biler (11,1 % av kommunens bilpark).
Endret bilparken i Nordreisa seg fra 2023 til 2024?
Bilparken i Nordreisa vokste med 47 biler fra 2023 til 2024.