Biler i Nordre Follo – 2024
29 409 personbiler · 82 merker · Kilde: SSB 07832
Total bilbestand i Nordre Follo – historisk utvikling
Klikk et år for å se merkefordeling det året.
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Nordre Follo · Sum alle merker
Alle bilmerker i Nordre Follo – 2024
| # | Merke | Antall | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Volkswagen | 4 288 | 14,6 % |
| 2 | Toyota | 3 052 | 10,4 % |
| 3 | Tesla | 1 969 | 6,7 % |
| 4 | Ford | 1 792 | 6,1 % |
| 5 | Volvo | 1 735 | 5,9 % |
| 6 | Mercedes-benz | 1 726 | 5,9 % |
| 7 | Audi | 1 671 | 5,7 % |
| 8 | Bmw | 1 627 | 5,5 % |
| 9 | Skoda | 1 544 | 5,3 % |
| 10 | Nissan | 1 379 | 4,7 % |
| 11 | Hyundai | 862 | 2,9 % |
| 12 | Kia | 848 | 2,9 % |
| 13 | Peugeot | 835 | 2,8 % |
| 14 | Mitsubishi | 742 | 2,5 % |
| 15 | Mazda | 466 | 1,6 % |
| 16 | Opel | 441 | 1,5 % |
| 17 | Citroen | 380 | 1,3 % |
| 18 | Bmw i | 380 | 1,3 % |
| 19 | Honda | 353 | 1,2 % |
| 20 | Subaru | 278 | 0,9 % |
| 21 | Suzuki | 276 | 0,9 % |
| 22 | Renault | 271 | 0,9 % |
| 23 | Porsche | 242 | 0,8 % |
| 24 | Mg | 213 | 0,7 % |
| 25 | Polestar | 200 | 0,7 % |
| 26 | Tesla motors | 198 | 0,7 % |
| 27 | Jaguar | 176 | 0,6 % |
| 28 | Chevrolet | 146 | 0,5 % |
| 29 | Mini | 137 | 0,5 % |
| 30 | Fiat | 111 | 0,4 % |
| 31 | Lexus | 107 | 0,4 % |
| 32 | Land rover | 75 | 0,3 % |
| 33 | Saab | 72 | 0,2 % |
| 34 | Alfa romeo | 67 | 0,2 % |
| 35 | Jeep | 55 | 0,2 % |
| 36 | Nio | 49 | 0,2 % |
| 37 | Hobby | 38 | 0,1 % |
| 38 | Sun living | 38 | 0,1 % |
| 39 | Byd | 36 | 0,1 % |
| 40 | Xpeng | 33 | 0,1 % |
| 41 | Ford-cng-technik | 27 | 0,1 % |
| 42 | Faw | 24 | 0,1 % |
| 43 | Seat | 23 | 0,1 % |
| 44 | Cadillac | 23 | 0,1 % |
| 45 | Adria | 22 | 0,1 % |
| 46 | Dodge | 21 | 0,1 % |
| 47 | Smart | 21 | 0,1 % |
| 48 | Jaguar land rover limited | 19 | 0,1 % |
| 49 | Pontiac | 19 | 0,1 % |
| 50 | Cupra | 18 | 0,1 % |
| 51 | Capron | 17 | 0,1 % |
| 52 | Dacia | 16 | 0,1 % |
| 53 | Chrysler | 15 | 0,1 % |
| 54 | Dethleffs | 14 | 0,0 % |
| 55 | Buick | 13 | 0,0 % |
| 56 | Hymer | 13 | 0,0 % |
| 57 | Triumph | 11 | 0,0 % |
| 58 | Austin | 11 | 0,0 % |
| 59 | Ds | 11 | 0,0 % |
| 60 | Rover | 11 | 0,0 % |
| 61 | Burstner | 10 | 0,0 % |
| 62 | Daihatsu | 10 | 0,0 % |
| 63 | Ferrari | 10 | 0,0 % |
| 64 | Willys | 8 | 0,0 % |
| 65 | Morgan | 8 | 0,0 % |
| 66 | Maxus | 8 | 0,0 % |
| 67 | Ssangyong | 7 | 0,0 % |
| 68 | Studebaker | 7 | 0,0 % |
| 69 | Knaus | 7 | 0,0 % |
| 70 | Fisker | 7 | 0,0 % |
| 71 | Challenger | 7 | 0,0 % |
| 72 | Poessl | 7 | 0,0 % |
| 73 | Andre merker | 7 | 0,0 % |
| 74 | Carthago | 6 | 0,0 % |
| 75 | Oldsmobile | 6 | 0,0 % |
| 76 | Eura mobil | 6 | 0,0 % |
| 77 | Mercury | 6 | 0,0 % |
| 78 | Lincoln | 5 | 0,0 % |
| 79 | Benimar | 5 | 0,0 % |
| 80 | Rapido | 5 | 0,0 % |
| 81 | Plymouth | 5 | 0,0 % |
| 82 | Weinsberg | 5 | 0,0 % |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Nordre Follo · 2024
Vanlige spørsmål
Hvor mange biler var registrert i Nordre Follo i 2024?
Det var totalt 29 409 registrerte personbiler i Nordre Follo per 1. januar 2024, fordelt på 82 merker. Kilde: SSB tabell 07832.
Hvilket bilmerke var mest populært i Nordre Follo i 2024?
Volkswagen var det mest registrerte bilmerket i Nordre Follo i 2024 med 4 288 biler (14,6 % av kommunens bilpark).