Biler i Nord-Aurdal – 2020
4 159 personbiler · 40 merker · Kilde: SSB 07832
Total bilbestand i Nord-Aurdal – historisk utvikling
Klikk et år for å se merkefordeling det året.
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Nord-Aurdal · Sum alle merker
Alle bilmerker i Nord-Aurdal – 2020
| # | Merke | Antall | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Toyota | 587 | 14,1 % |
| 2 | Volkswagen | 587 | 14,1 % |
| 3 | Volvo | 384 | 9,2 % |
| 4 | Ford | 286 | 6,9 % |
| 5 | Mercedes-benz | 273 | 6,6 % |
| 6 | Bmw | 273 | 6,6 % |
| 7 | Audi | 217 | 5,2 % |
| 8 | Mitsubishi | 204 | 4,9 % |
| 9 | Opel | 191 | 4,6 % |
| 10 | Peugeot | 140 | 3,4 % |
| 11 | Subaru | 135 | 3,2 % |
| 12 | Nissan | 130 | 3,1 % |
| 13 | Suzuki | 127 | 3,1 % |
| 14 | Skoda | 92 | 2,2 % |
| 15 | Kia | 73 | 1,8 % |
| 16 | Honda | 71 | 1,7 % |
| 17 | Mazda | 45 | 1,1 % |
| 18 | Saab | 39 | 0,9 % |
| 19 | Chevrolet | 38 | 0,9 % |
| 20 | Hyundai | 38 | 0,9 % |
| 21 | Porsche | 28 | 0,7 % |
| 22 | Citroen | 28 | 0,7 % |
| 23 | Mini | 21 | 0,5 % |
| 24 | Land rover | 18 | 0,4 % |
| 25 | Jeep | 17 | 0,4 % |
| 26 | Ssangyong | 16 | 0,4 % |
| 27 | Tesla | 14 | 0,3 % |
| 28 | Renault | 9 | 0,2 % |
| 29 | Fiat | 9 | 0,2 % |
| 30 | Lexus | 9 | 0,2 % |
| 31 | Triumph | 8 | 0,2 % |
| 32 | Tesla motors | 8 | 0,2 % |
| 33 | Capron | 7 | 0,2 % |
| 34 | Daihatsu | 6 | 0,1 % |
| 35 | Adria | 6 | 0,1 % |
| 36 | Dethleffs | 5 | 0,1 % |
| 37 | Bmw i | 5 | 0,1 % |
| 38 | Chrysler | 5 | 0,1 % |
| 39 | Mg | 5 | 0,1 % |
| 40 | Jaguar | 5 | 0,1 % |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Nord-Aurdal · 2020
Vanlige spørsmål
Hvor mange biler var registrert i Nord-Aurdal i 2020?
Det var totalt 4 159 registrerte personbiler i Nord-Aurdal per 1. januar 2020, fordelt på 40 merker. Kilde: SSB tabell 07832.
Hvilket bilmerke var mest populært i Nord-Aurdal i 2020?
Toyota var det mest registrerte bilmerket i Nord-Aurdal i 2020 med 587 biler (14,1 % av kommunens bilpark).
Endret bilparken i Nord-Aurdal seg fra 2019 til 2020?
Bilparken i Nord-Aurdal gikk ned med 17 biler fra 2019 til 2020.