Biler i Midtre Gauldal – 2024
3 501 personbiler · 34 merker · Kilde: SSB 07832
Total bilbestand i Midtre Gauldal – historisk utvikling
Klikk et år for å se merkefordeling det året.
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Midtre Gauldal · Sum alle merker
Alle bilmerker i Midtre Gauldal – 2024
| # | Merke | Antall | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Volkswagen | 459 | 13,1 % |
| 2 | Volvo | 405 | 11,6 % |
| 3 | Mitsubishi | 352 | 10,1 % |
| 4 | Skoda | 276 | 7,9 % |
| 5 | Toyota | 222 | 6,3 % |
| 6 | Audi | 205 | 5,9 % |
| 7 | Mercedes-benz | 182 | 5,2 % |
| 8 | Ford | 172 | 4,9 % |
| 9 | Bmw | 168 | 4,8 % |
| 10 | Hyundai | 135 | 3,9 % |
| 11 | Suzuki | 132 | 3,8 % |
| 12 | Peugeot | 125 | 3,6 % |
| 13 | Opel | 96 | 2,7 % |
| 14 | Mazda | 75 | 2,1 % |
| 15 | Tesla | 73 | 2,1 % |
| 16 | Nissan | 72 | 2,1 % |
| 17 | Kia | 65 | 1,9 % |
| 18 | Subaru | 58 | 1,7 % |
| 19 | Honda | 53 | 1,5 % |
| 20 | Citroen | 25 | 0,7 % |
| 21 | Chevrolet | 23 | 0,7 % |
| 22 | Mg | 21 | 0,6 % |
| 23 | Polestar | 20 | 0,6 % |
| 24 | Tesla motors | 14 | 0,4 % |
| 25 | Saab | 10 | 0,3 % |
| 26 | Renault | 10 | 0,3 % |
| 27 | Porsche | 9 | 0,3 % |
| 28 | Jaguar | 8 | 0,2 % |
| 29 | Lexus | 7 | 0,2 % |
| 30 | Jeep | 7 | 0,2 % |
| 31 | Ssangyong | 6 | 0,2 % |
| 32 | Bmw i | 6 | 0,2 % |
| 33 | Challenger | 5 | 0,1 % |
| 34 | Cadillac | 5 | 0,1 % |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Midtre Gauldal · 2024
Vanlige spørsmål
Hvor mange biler var registrert i Midtre Gauldal i 2024?
Det var totalt 3 501 registrerte personbiler i Midtre Gauldal per 1. januar 2024, fordelt på 34 merker. Kilde: SSB tabell 07832.
Hvilket bilmerke var mest populært i Midtre Gauldal i 2024?
Volkswagen var det mest registrerte bilmerket i Midtre Gauldal i 2024 med 459 biler (13,1 % av kommunens bilpark).
Endret bilparken i Midtre Gauldal seg fra 2023 til 2024?
Bilparken i Midtre Gauldal gikk ned med 1 biler fra 2023 til 2024.