Biler i Lunner – 2024
5 314 personbiler · 43 merker · Kilde: SSB 07832
Total bilbestand i Lunner – historisk utvikling
Klikk et år for å se merkefordeling det året.
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Lunner · Sum alle merker
Alle bilmerker i Lunner – 2024
| # | Merke | Antall | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Volkswagen | 630 | 11,9 % |
| 2 | Toyota | 628 | 11,8 % |
| 3 | Volvo | 379 | 7,1 % |
| 4 | Bmw | 319 | 6,0 % |
| 5 | Hyundai | 300 | 5,6 % |
| 6 | Mercedes-benz | 254 | 4,8 % |
| 7 | Tesla | 241 | 4,5 % |
| 8 | Audi | 227 | 4,3 % |
| 9 | Skoda | 225 | 4,2 % |
| 10 | Ford | 220 | 4,1 % |
| 11 | Mitsubishi | 214 | 4,0 % |
| 12 | Mazda | 211 | 4,0 % |
| 13 | Subaru | 208 | 3,9 % |
| 14 | Nissan | 199 | 3,7 % |
| 15 | Suzuki | 169 | 3,2 % |
| 16 | Honda | 124 | 2,3 % |
| 17 | Kia | 98 | 1,8 % |
| 18 | Opel | 89 | 1,7 % |
| 19 | Peugeot | 79 | 1,5 % |
| 20 | Citroen | 60 | 1,1 % |
| 21 | Renault | 59 | 1,1 % |
| 22 | Bmw i | 48 | 0,9 % |
| 23 | Chevrolet | 38 | 0,7 % |
| 24 | Porsche | 34 | 0,6 % |
| 25 | Lexus | 25 | 0,5 % |
| 26 | Byd | 23 | 0,4 % |
| 27 | Mini | 22 | 0,4 % |
| 28 | Land rover | 22 | 0,4 % |
| 29 | Mg | 21 | 0,4 % |
| 30 | Fiat | 20 | 0,4 % |
| 31 | Tesla motors | 19 | 0,4 % |
| 32 | Saab | 18 | 0,3 % |
| 33 | Jeep | 15 | 0,3 % |
| 34 | Polestar | 14 | 0,3 % |
| 35 | Jaguar | 11 | 0,2 % |
| 36 | Capron | 10 | 0,2 % |
| 37 | Alfa romeo | 7 | 0,1 % |
| 38 | Hymer | 7 | 0,1 % |
| 39 | Challenger | 7 | 0,1 % |
| 40 | Ssangyong | 5 | 0,1 % |
| 41 | Jaguar land rover limited | 5 | 0,1 % |
| 42 | Burstner | 5 | 0,1 % |
| 43 | Adria | 5 | 0,1 % |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Lunner · 2024
Vanlige spørsmål
Hvor mange biler var registrert i Lunner i 2024?
Det var totalt 5 314 registrerte personbiler i Lunner per 1. januar 2024, fordelt på 43 merker. Kilde: SSB tabell 07832.
Hvilket bilmerke var mest populært i Lunner i 2024?
Volkswagen var det mest registrerte bilmerket i Lunner i 2024 med 630 biler (11,9 % av kommunens bilpark).
Endret bilparken i Lunner seg fra 2023 til 2024?
Bilparken i Lunner vokste med 4 biler fra 2023 til 2024.