Biler i Kvinesdal – 2024
3 562 personbiler · 38 merker · Kilde: SSB 07832
Total bilbestand i Kvinesdal – historisk utvikling
Klikk et år for å se merkefordeling det året.
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Kvinesdal · Sum alle merker
Alle bilmerker i Kvinesdal – 2024
| # | Merke | Antall | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Volvo | 443 | 12,4 % |
| 2 | Toyota | 430 | 12,1 % |
| 3 | Volkswagen | 411 | 11,5 % |
| 4 | Mitsubishi | 283 | 7,9 % |
| 5 | Ford | 248 | 7,0 % |
| 6 | Bmw | 201 | 5,6 % |
| 7 | Audi | 179 | 5,0 % |
| 8 | Mercedes-benz | 149 | 4,2 % |
| 9 | Skoda | 148 | 4,2 % |
| 10 | Peugeot | 111 | 3,1 % |
| 11 | Suzuki | 110 | 3,1 % |
| 12 | Mazda | 108 | 3,0 % |
| 13 | Citroen | 108 | 3,0 % |
| 14 | Opel | 84 | 2,4 % |
| 15 | Honda | 78 | 2,2 % |
| 16 | Hyundai | 75 | 2,1 % |
| 17 | Nissan | 64 | 1,8 % |
| 18 | Kia | 62 | 1,7 % |
| 19 | Tesla | 53 | 1,5 % |
| 20 | Subaru | 44 | 1,2 % |
| 21 | Renault | 27 | 0,8 % |
| 22 | Chevrolet | 24 | 0,7 % |
| 23 | Mg | 17 | 0,5 % |
| 24 | Bmw i | 10 | 0,3 % |
| 25 | Dacia | 10 | 0,3 % |
| 26 | Porsche | 9 | 0,3 % |
| 27 | Polestar | 8 | 0,2 % |
| 28 | Tesla motors | 8 | 0,2 % |
| 29 | Pontiac | 8 | 0,2 % |
| 30 | Jeep | 7 | 0,2 % |
| 31 | Fiat | 6 | 0,2 % |
| 32 | Land rover | 6 | 0,2 % |
| 33 | Saab | 6 | 0,2 % |
| 34 | Dethleffs | 6 | 0,2 % |
| 35 | Capron | 6 | 0,2 % |
| 36 | Chrysler | 5 | 0,1 % |
| 37 | Faw | 5 | 0,1 % |
| 38 | Lexus | 5 | 0,1 % |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Kvinesdal · 2024
Vanlige spørsmål
Hvor mange biler var registrert i Kvinesdal i 2024?
Det var totalt 3 562 registrerte personbiler i Kvinesdal per 1. januar 2024, fordelt på 38 merker. Kilde: SSB tabell 07832.
Hvilket bilmerke var mest populært i Kvinesdal i 2024?
Volvo var det mest registrerte bilmerket i Kvinesdal i 2024 med 443 biler (12,4 % av kommunens bilpark).
Endret bilparken i Kvinesdal seg fra 2023 til 2024?
Bilparken i Kvinesdal vokste med 16 biler fra 2023 til 2024.