Biler i Kvam – 2024
4 562 personbiler · 43 merker · Kilde: SSB 07832
Total bilbestand i Kvam – historisk utvikling
Klikk et år for å se merkefordeling det året.
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Kvam · Sum alle merker
Alle bilmerker i Kvam – 2024
| # | Merke | Antall | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Toyota | 680 | 14,9 % |
| 2 | Volvo | 515 | 11,3 % |
| 3 | Volkswagen | 487 | 10,7 % |
| 4 | Mercedes-benz | 335 | 7,3 % |
| 5 | Suzuki | 310 | 6,8 % |
| 6 | Bmw | 309 | 6,8 % |
| 7 | Ford | 291 | 6,4 % |
| 8 | Audi | 236 | 5,2 % |
| 9 | Skoda | 165 | 3,6 % |
| 10 | Tesla | 160 | 3,5 % |
| 11 | Nissan | 144 | 3,2 % |
| 12 | Mitsubishi | 110 | 2,4 % |
| 13 | Subaru | 101 | 2,2 % |
| 14 | Peugeot | 78 | 1,7 % |
| 15 | Hyundai | 71 | 1,6 % |
| 16 | Opel | 63 | 1,4 % |
| 17 | Mazda | 63 | 1,4 % |
| 18 | Honda | 48 | 1,1 % |
| 19 | Kia | 47 | 1,0 % |
| 20 | Citroen | 36 | 0,8 % |
| 21 | Chevrolet | 26 | 0,6 % |
| 22 | Mini | 26 | 0,6 % |
| 23 | Bmw i | 25 | 0,5 % |
| 24 | Byd | 23 | 0,5 % |
| 25 | Polestar | 22 | 0,5 % |
| 26 | Renault | 19 | 0,4 % |
| 27 | Tesla motors | 18 | 0,4 % |
| 28 | Jeep | 15 | 0,3 % |
| 29 | Saab | 15 | 0,3 % |
| 30 | Land rover | 13 | 0,3 % |
| 31 | Mg | 13 | 0,3 % |
| 32 | Porsche | 12 | 0,3 % |
| 33 | Lexus | 11 | 0,2 % |
| 34 | Jaguar | 10 | 0,2 % |
| 35 | Hymer | 9 | 0,2 % |
| 36 | Fiat | 9 | 0,2 % |
| 37 | Dodge | 8 | 0,2 % |
| 38 | Rapido | 8 | 0,2 % |
| 39 | Dethleffs | 7 | 0,2 % |
| 40 | Adria | 7 | 0,2 % |
| 41 | Burstner | 7 | 0,2 % |
| 42 | Rimor | 5 | 0,1 % |
| 43 | Triumph | 5 | 0,1 % |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Kvam · 2024
Vanlige spørsmål
Hvor mange biler var registrert i Kvam i 2024?
Det var totalt 4 562 registrerte personbiler i Kvam per 1. januar 2024, fordelt på 43 merker. Kilde: SSB tabell 07832.
Hvilket bilmerke var mest populært i Kvam i 2024?
Toyota var det mest registrerte bilmerket i Kvam i 2024 med 680 biler (14,9 % av kommunens bilpark).
Endret bilparken i Kvam seg fra 2023 til 2024?
Bilparken i Kvam gikk ned med 12 biler fra 2023 til 2024.