Biler i Hvaler – 2024
2 605 personbiler · 40 merker · Kilde: SSB 07832
Total bilbestand i Hvaler – historisk utvikling
Klikk et år for å se merkefordeling det året.
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Hvaler · Sum alle merker
Alle bilmerker i Hvaler – 2024
| # | Merke | Antall | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Toyota | 316 | 12,1 % |
| 2 | Volkswagen | 298 | 11,4 % |
| 3 | Volvo | 215 | 8,3 % |
| 4 | Mercedes-benz | 165 | 6,3 % |
| 5 | Nissan | 141 | 5,4 % |
| 6 | Bmw | 135 | 5,2 % |
| 7 | Audi | 120 | 4,6 % |
| 8 | Kia | 118 | 4,5 % |
| 9 | Tesla | 114 | 4,4 % |
| 10 | Ford | 102 | 3,9 % |
| 11 | Peugeot | 95 | 3,6 % |
| 12 | Mitsubishi | 87 | 3,3 % |
| 13 | Skoda | 81 | 3,1 % |
| 14 | Hyundai | 80 | 3,1 % |
| 15 | Suzuki | 54 | 2,1 % |
| 16 | Bmw i | 48 | 1,8 % |
| 17 | Mazda | 43 | 1,7 % |
| 18 | Mg | 41 | 1,6 % |
| 19 | Citroen | 41 | 1,6 % |
| 20 | Honda | 40 | 1,5 % |
| 21 | Opel | 38 | 1,5 % |
| 22 | Subaru | 32 | 1,2 % |
| 23 | Renault | 31 | 1,2 % |
| 24 | Jaguar | 21 | 0,8 % |
| 25 | Chevrolet | 20 | 0,8 % |
| 26 | Porsche | 16 | 0,6 % |
| 27 | Polestar | 12 | 0,5 % |
| 28 | Tesla motors | 11 | 0,4 % |
| 29 | Lexus | 11 | 0,4 % |
| 30 | Mini | 11 | 0,4 % |
| 31 | Fiat | 11 | 0,4 % |
| 32 | Land rover | 10 | 0,4 % |
| 33 | Jeep | 8 | 0,3 % |
| 34 | Byd | 8 | 0,3 % |
| 35 | Capron | 6 | 0,2 % |
| 36 | Saab | 5 | 0,2 % |
| 37 | Burstner | 5 | 0,2 % |
| 38 | Dodge | 5 | 0,2 % |
| 39 | Cadillac | 5 | 0,2 % |
| 40 | Rapido | 5 | 0,2 % |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Hvaler · 2024
Vanlige spørsmål
Hvor mange biler var registrert i Hvaler i 2024?
Det var totalt 2 605 registrerte personbiler i Hvaler per 1. januar 2024, fordelt på 40 merker. Kilde: SSB tabell 07832.
Hvilket bilmerke var mest populært i Hvaler i 2024?
Toyota var det mest registrerte bilmerket i Hvaler i 2024 med 316 biler (12,1 % av kommunens bilpark).
Endret bilparken i Hvaler seg fra 2023 til 2024?
Bilparken i Hvaler gikk ned med 14 biler fra 2023 til 2024.