Biler i Høyanger – 2024
2 204 personbiler · 37 merker · Kilde: SSB 07832
Total bilbestand i Høyanger – historisk utvikling
Klikk et år for å se merkefordeling det året.
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Høyanger · Sum alle merker
Alle bilmerker i Høyanger – 2024
| # | Merke | Antall | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Volvo | 288 | 13,1 % |
| 2 | Volkswagen | 271 | 12,3 % |
| 3 | Toyota | 215 | 9,8 % |
| 4 | Bmw | 197 | 8,9 % |
| 5 | Kia | 158 | 7,2 % |
| 6 | Audi | 147 | 6,7 % |
| 7 | Ford | 137 | 6,2 % |
| 8 | Mercedes-benz | 96 | 4,4 % |
| 9 | Mitsubishi | 91 | 4,1 % |
| 10 | Skoda | 69 | 3,1 % |
| 11 | Tesla | 67 | 3,0 % |
| 12 | Nissan | 54 | 2,5 % |
| 13 | Peugeot | 51 | 2,3 % |
| 14 | Opel | 50 | 2,3 % |
| 15 | Mazda | 43 | 2,0 % |
| 16 | Suzuki | 43 | 2,0 % |
| 17 | Hyundai | 32 | 1,5 % |
| 18 | Honda | 21 | 1,0 % |
| 19 | Mini | 16 | 0,7 % |
| 20 | Chevrolet | 16 | 0,7 % |
| 21 | Subaru | 15 | 0,7 % |
| 22 | Citroen | 15 | 0,7 % |
| 23 | Alfa romeo | 14 | 0,6 % |
| 24 | Renault | 12 | 0,5 % |
| 25 | Fiat | 10 | 0,5 % |
| 26 | Polestar | 10 | 0,5 % |
| 27 | Bmw i | 8 | 0,4 % |
| 28 | Capron | 8 | 0,4 % |
| 29 | Challenger | 7 | 0,3 % |
| 30 | Porsche | 7 | 0,3 % |
| 31 | Land rover | 6 | 0,3 % |
| 32 | Tesla motors | 5 | 0,2 % |
| 33 | Jaguar | 5 | 0,2 % |
| 34 | Byd | 5 | 0,2 % |
| 35 | Mg | 5 | 0,2 % |
| 36 | Lexus | 5 | 0,2 % |
| 37 | Saab | 5 | 0,2 % |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Høyanger · 2024
Vanlige spørsmål
Hvor mange biler var registrert i Høyanger i 2024?
Det var totalt 2 204 registrerte personbiler i Høyanger per 1. januar 2024, fordelt på 37 merker. Kilde: SSB tabell 07832.
Hvilket bilmerke var mest populært i Høyanger i 2024?
Volvo var det mest registrerte bilmerket i Høyanger i 2024 med 288 biler (13,1 % av kommunens bilpark).
Endret bilparken i Høyanger seg fra 2023 til 2024?
Bilparken i Høyanger vokste med 9 biler fra 2023 til 2024.