Biler i Halden – 2024
17 449 personbiler · 69 merker · Kilde: SSB 07832
Total bilbestand i Halden – historisk utvikling
Klikk et år for å se merkefordeling det året.
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Halden · Sum alle merker
Alle bilmerker i Halden – 2024
| # | Merke | Antall | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Volvo | 2 647 | 15,2 % |
| 2 | Volkswagen | 2 202 | 12,6 % |
| 3 | Toyota | 1 500 | 8,6 % |
| 4 | Ford | 1 017 | 5,8 % |
| 5 | Mercedes-benz | 994 | 5,7 % |
| 6 | Peugeot | 754 | 4,3 % |
| 7 | Mitsubishi | 751 | 4,3 % |
| 8 | Bmw | 732 | 4,2 % |
| 9 | Kia | 731 | 4,2 % |
| 10 | Audi | 686 | 3,9 % |
| 11 | Tesla | 596 | 3,4 % |
| 12 | Opel | 531 | 3,0 % |
| 13 | Nissan | 494 | 2,8 % |
| 14 | Renault | 487 | 2,8 % |
| 15 | Skoda | 476 | 2,7 % |
| 16 | Hyundai | 387 | 2,2 % |
| 17 | Chevrolet | 269 | 1,5 % |
| 18 | Mazda | 222 | 1,3 % |
| 19 | Honda | 183 | 1,0 % |
| 20 | Citroen | 179 | 1,0 % |
| 21 | Suzuki | 112 | 0,6 % |
| 22 | Subaru | 97 | 0,6 % |
| 23 | Bmw i | 95 | 0,5 % |
| 24 | Mg | 93 | 0,5 % |
| 25 | Tesla motors | 86 | 0,5 % |
| 26 | Polestar | 80 | 0,5 % |
| 27 | Porsche | 74 | 0,4 % |
| 28 | Pontiac | 68 | 0,4 % |
| 29 | Byd | 64 | 0,4 % |
| 30 | Xpeng | 63 | 0,4 % |
| 31 | Mini | 59 | 0,3 % |
| 32 | Fiat | 56 | 0,3 % |
| 33 | Lexus | 56 | 0,3 % |
| 34 | Saab | 53 | 0,3 % |
| 35 | Jaguar | 47 | 0,3 % |
| 36 | Land rover | 46 | 0,3 % |
| 37 | Cadillac | 42 | 0,2 % |
| 38 | Oldsmobile | 32 | 0,2 % |
| 39 | Dodge | 31 | 0,2 % |
| 40 | Buick | 29 | 0,2 % |
| 41 | Capron | 26 | 0,1 % |
| 42 | Rapido | 21 | 0,1 % |
| 43 | Chrysler | 21 | 0,1 % |
| 44 | Adria | 20 | 0,1 % |
| 45 | Jeep | 19 | 0,1 % |
| 46 | Alfa romeo | 15 | 0,1 % |
| 47 | Dethleffs | 14 | 0,1 % |
| 48 | Carthago | 13 | 0,1 % |
| 49 | Eura mobil | 13 | 0,1 % |
| 50 | Plymouth | 12 | 0,1 % |
| 51 | Jaguar land rover limited | 12 | 0,1 % |
| 52 | Ssangyong | 11 | 0,1 % |
| 53 | Maxus | 10 | 0,1 % |
| 54 | Ford-cng-technik | 10 | 0,1 % |
| 55 | Hymer | 10 | 0,1 % |
| 56 | Mercury | 10 | 0,1 % |
| 57 | Faw | 9 | 0,1 % |
| 58 | Burstner | 9 | 0,1 % |
| 59 | Knaus | 8 | 0,0 % |
| 60 | Challenger | 8 | 0,0 % |
| 61 | Lincoln | 8 | 0,0 % |
| 62 | Smart | 8 | 0,0 % |
| 63 | Andre merker | 7 | 0,0 % |
| 64 | Dacia | 7 | 0,0 % |
| 65 | Ferrari | 7 | 0,0 % |
| 66 | Seat | 5 | 0,0 % |
| 67 | Weinsberg | 5 | 0,0 % |
| 68 | Daihatsu | 5 | 0,0 % |
| 69 | Kg mobility | 5 | 0,0 % |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Halden · 2024
Vanlige spørsmål
Hvor mange biler var registrert i Halden i 2024?
Det var totalt 17 449 registrerte personbiler i Halden per 1. januar 2024, fordelt på 69 merker. Kilde: SSB tabell 07832.
Hvilket bilmerke var mest populært i Halden i 2024?
Volvo var det mest registrerte bilmerket i Halden i 2024 med 2 647 biler (15,2 % av kommunens bilpark).
Endret bilparken i Halden seg fra 2023 til 2024?
Bilparken i Halden vokste med 158 biler fra 2023 til 2024.