Biler i Gol – 2024
2 760 personbiler · 38 merker · Kilde: SSB 07832
Total bilbestand i Gol – historisk utvikling
Klikk et år for å se merkefordeling det året.
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Gol · Sum alle merker
Alle bilmerker i Gol – 2024
| # | Merke | Antall | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Toyota | 294 | 10,7 % |
| 2 | Volvo | 279 | 10,1 % |
| 3 | Volkswagen | 275 | 10,0 % |
| 4 | Mercedes-benz | 271 | 9,8 % |
| 5 | Nissan | 240 | 8,7 % |
| 6 | Bmw | 239 | 8,7 % |
| 7 | Audi | 169 | 6,1 % |
| 8 | Ford | 132 | 4,8 % |
| 9 | Suzuki | 104 | 3,8 % |
| 10 | Kia | 91 | 3,3 % |
| 11 | Mitsubishi | 81 | 2,9 % |
| 12 | Subaru | 59 | 2,1 % |
| 13 | Peugeot | 59 | 2,1 % |
| 14 | Skoda | 58 | 2,1 % |
| 15 | Opel | 51 | 1,8 % |
| 16 | Tesla | 50 | 1,8 % |
| 17 | Hyundai | 46 | 1,7 % |
| 18 | Mazda | 32 | 1,2 % |
| 19 | Tesla motors | 28 | 1,0 % |
| 20 | Honda | 26 | 0,9 % |
| 21 | Chevrolet | 24 | 0,9 % |
| 22 | Land rover | 16 | 0,6 % |
| 23 | Citroen | 14 | 0,5 % |
| 24 | Mini | 14 | 0,5 % |
| 25 | Porsche | 13 | 0,5 % |
| 26 | Lexus | 12 | 0,4 % |
| 27 | Renault | 12 | 0,4 % |
| 28 | Jeep | 11 | 0,4 % |
| 29 | Jaguar | 8 | 0,3 % |
| 30 | Saab | 7 | 0,3 % |
| 31 | Buick | 6 | 0,2 % |
| 32 | Adria | 6 | 0,2 % |
| 33 | Hymer | 6 | 0,2 % |
| 34 | Fiat | 6 | 0,2 % |
| 35 | Byd | 6 | 0,2 % |
| 36 | Cadillac | 5 | 0,2 % |
| 37 | Dodge | 5 | 0,2 % |
| 38 | Ssangyong | 5 | 0,2 % |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Gol · 2024
Vanlige spørsmål
Hvor mange biler var registrert i Gol i 2024?
Det var totalt 2 760 registrerte personbiler i Gol per 1. januar 2024, fordelt på 38 merker. Kilde: SSB tabell 07832.
Hvilket bilmerke var mest populært i Gol i 2024?
Toyota var det mest registrerte bilmerket i Gol i 2024 med 294 biler (10,7 % av kommunens bilpark).
Endret bilparken i Gol seg fra 2023 til 2024?
Bilparken i Gol vokste med 3 biler fra 2023 til 2024.