Biler i Gausdal – 2024
4 063 personbiler · 40 merker · Kilde: SSB 07832
Total bilbestand i Gausdal – historisk utvikling
Klikk et år for å se merkefordeling det året.
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Gausdal · Sum alle merker
Alle bilmerker i Gausdal – 2024
| # | Merke | Antall | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Volvo | 578 | 14,2 % |
| 2 | Volkswagen | 512 | 12,6 % |
| 3 | Toyota | 427 | 10,5 % |
| 4 | Mercedes-benz | 289 | 7,1 % |
| 5 | Ford | 271 | 6,7 % |
| 6 | Skoda | 243 | 6,0 % |
| 7 | Subaru | 191 | 4,7 % |
| 8 | Bmw | 173 | 4,3 % |
| 9 | Audi | 170 | 4,2 % |
| 10 | Mitsubishi | 169 | 4,2 % |
| 11 | Nissan | 135 | 3,3 % |
| 12 | Suzuki | 126 | 3,1 % |
| 13 | Opel | 98 | 2,4 % |
| 14 | Mazda | 83 | 2,0 % |
| 15 | Saab | 76 | 1,9 % |
| 16 | Peugeot | 73 | 1,8 % |
| 17 | Honda | 71 | 1,7 % |
| 18 | Kia | 56 | 1,4 % |
| 19 | Hyundai | 56 | 1,4 % |
| 20 | Tesla | 55 | 1,4 % |
| 21 | Chevrolet | 30 | 0,7 % |
| 22 | Citroen | 30 | 0,7 % |
| 23 | Mini | 18 | 0,4 % |
| 24 | Mg | 14 | 0,3 % |
| 25 | Jeep | 13 | 0,3 % |
| 26 | Renault | 13 | 0,3 % |
| 27 | Fiat | 10 | 0,2 % |
| 28 | Polestar | 9 | 0,2 % |
| 29 | Land rover | 8 | 0,2 % |
| 30 | Porsche | 8 | 0,2 % |
| 31 | Burstner | 7 | 0,2 % |
| 32 | Daihatsu | 6 | 0,1 % |
| 33 | Rapido | 6 | 0,1 % |
| 34 | Talbot | 6 | 0,1 % |
| 35 | Tesla motors | 6 | 0,1 % |
| 36 | Datsun | 6 | 0,1 % |
| 37 | Lexus | 6 | 0,1 % |
| 38 | Adria | 5 | 0,1 % |
| 39 | Ssangyong | 5 | 0,1 % |
| 40 | Byd | 5 | 0,1 % |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Gausdal · 2024
Vanlige spørsmål
Hvor mange biler var registrert i Gausdal i 2024?
Det var totalt 4 063 registrerte personbiler i Gausdal per 1. januar 2024, fordelt på 40 merker. Kilde: SSB tabell 07832.
Hvilket bilmerke var mest populært i Gausdal i 2024?
Volvo var det mest registrerte bilmerket i Gausdal i 2024 med 578 biler (14,2 % av kommunens bilpark).
Endret bilparken i Gausdal seg fra 2023 til 2024?
Bilparken i Gausdal vokste med 8 biler fra 2023 til 2024.