Biler i Drangedal – 2024
2 391 personbiler · 31 merker · Kilde: SSB 07832
Total bilbestand i Drangedal – historisk utvikling
Klikk et år for å se merkefordeling det året.
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Drangedal · Sum alle merker
Alle bilmerker i Drangedal – 2024
| # | Merke | Antall | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Toyota | 398 | 16,6 % |
| 2 | Volvo | 262 | 11,0 % |
| 3 | Volkswagen | 253 | 10,6 % |
| 4 | Skoda | 168 | 7,0 % |
| 5 | Nissan | 164 | 6,9 % |
| 6 | Ford | 137 | 5,7 % |
| 7 | Mercedes-benz | 96 | 4,0 % |
| 8 | Suzuki | 93 | 3,9 % |
| 9 | Bmw | 92 | 3,8 % |
| 10 | Hyundai | 91 | 3,8 % |
| 11 | Opel | 86 | 3,6 % |
| 12 | Mazda | 77 | 3,2 % |
| 13 | Audi | 77 | 3,2 % |
| 14 | Mitsubishi | 67 | 2,8 % |
| 15 | Honda | 59 | 2,5 % |
| 16 | Subaru | 55 | 2,3 % |
| 17 | Citroen | 30 | 1,3 % |
| 18 | Tesla | 30 | 1,3 % |
| 19 | Peugeot | 29 | 1,2 % |
| 20 | Kia | 25 | 1,0 % |
| 21 | Chevrolet | 18 | 0,8 % |
| 22 | Renault | 13 | 0,5 % |
| 23 | Saab | 12 | 0,5 % |
| 24 | Mg | 12 | 0,5 % |
| 25 | Mini | 12 | 0,5 % |
| 26 | Dodge | 7 | 0,3 % |
| 27 | Daihatsu | 6 | 0,3 % |
| 28 | Byd | 6 | 0,3 % |
| 29 | Fiat | 6 | 0,3 % |
| 30 | Land rover | 5 | 0,2 % |
| 31 | Polestar | 5 | 0,2 % |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Drangedal · 2024
Vanlige spørsmål
Hvor mange biler var registrert i Drangedal i 2024?
Det var totalt 2 391 registrerte personbiler i Drangedal per 1. januar 2024, fordelt på 31 merker. Kilde: SSB tabell 07832.
Hvilket bilmerke var mest populært i Drangedal i 2024?
Toyota var det mest registrerte bilmerket i Drangedal i 2024 med 398 biler (16,6 % av kommunens bilpark).
Endret bilparken i Drangedal seg fra 2023 til 2024?
Bilparken i Drangedal gikk ned med 13 biler fra 2023 til 2024.