Biler i Bjørnafjorden – 2024
13 642 personbiler · 74 merker · Kilde: SSB 07832
Total bilbestand i Bjørnafjorden – historisk utvikling
Klikk et år for å se merkefordeling det året.
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Bjørnafjorden · Sum alle merker
Alle bilmerker i Bjørnafjorden – 2024
| # | Merke | Antall | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Volkswagen | 1 627 | 11,9 % |
| 2 | Toyota | 1 392 | 10,2 % |
| 3 | Volvo | 1 026 | 7,5 % |
| 4 | Bmw | 920 | 6,7 % |
| 5 | Tesla | 774 | 5,7 % |
| 6 | Nissan | 744 | 5,5 % |
| 7 | Mercedes-benz | 704 | 5,2 % |
| 8 | Audi | 640 | 4,7 % |
| 9 | Kia | 586 | 4,3 % |
| 10 | Skoda | 537 | 3,9 % |
| 11 | Ford | 512 | 3,8 % |
| 12 | Hyundai | 492 | 3,6 % |
| 13 | Mitsubishi | 394 | 2,9 % |
| 14 | Peugeot | 344 | 2,5 % |
| 15 | Opel | 280 | 2,1 % |
| 16 | Suzuki | 278 | 2,0 % |
| 17 | Mazda | 201 | 1,5 % |
| 18 | Citroen | 195 | 1,4 % |
| 19 | Bmw i | 187 | 1,4 % |
| 20 | Mg | 148 | 1,1 % |
| 21 | Subaru | 147 | 1,1 % |
| 22 | Honda | 130 | 1,0 % |
| 23 | Polestar | 129 | 0,9 % |
| 24 | Chevrolet | 117 | 0,9 % |
| 25 | Renault | 115 | 0,8 % |
| 26 | Mini | 78 | 0,6 % |
| 27 | Porsche | 70 | 0,5 % |
| 28 | Tesla motors | 68 | 0,5 % |
| 29 | Jaguar | 59 | 0,4 % |
| 30 | Lexus | 56 | 0,4 % |
| 31 | Land rover | 53 | 0,4 % |
| 32 | Byd | 47 | 0,3 % |
| 33 | Fiat | 45 | 0,3 % |
| 34 | Hymer | 40 | 0,3 % |
| 35 | Adria | 31 | 0,2 % |
| 36 | Saab | 30 | 0,2 % |
| 37 | Maxus | 29 | 0,2 % |
| 38 | Jeep | 25 | 0,2 % |
| 39 | Burstner | 24 | 0,2 % |
| 40 | Carthago | 24 | 0,2 % |
| 41 | Xpeng | 24 | 0,2 % |
| 42 | Alfa romeo | 23 | 0,2 % |
| 43 | Capron | 19 | 0,1 % |
| 44 | Seat | 17 | 0,1 % |
| 45 | Benimar | 15 | 0,1 % |
| 46 | Dodge | 14 | 0,1 % |
| 47 | Rapido | 13 | 0,1 % |
| 48 | Nio | 13 | 0,1 % |
| 49 | Cadillac | 12 | 0,1 % |
| 50 | Pilote | 12 | 0,1 % |
| 51 | Smart | 11 | 0,1 % |
| 52 | Dethleffs | 10 | 0,1 % |
| 53 | Cupra | 10 | 0,1 % |
| 54 | Jaguar land rover limited | 10 | 0,1 % |
| 55 | Frankia | 9 | 0,1 % |
| 56 | Chrysler | 9 | 0,1 % |
| 57 | Dacia | 9 | 0,1 % |
| 58 | Eura mobil | 9 | 0,1 % |
| 59 | Knaus | 8 | 0,1 % |
| 60 | Buick | 8 | 0,1 % |
| 61 | Rimor | 8 | 0,1 % |
| 62 | Faw | 8 | 0,1 % |
| 63 | Challenger | 8 | 0,1 % |
| 64 | Ford-cng-technik | 7 | 0,1 % |
| 65 | Pontiac | 7 | 0,1 % |
| 66 | Lmc | 7 | 0,1 % |
| 67 | Weinsberg | 6 | 0,0 % |
| 68 | Poessl | 6 | 0,0 % |
| 69 | Pøssl | 6 | 0,0 % |
| 70 | Oldsmobile | 6 | 0,0 % |
| 71 | Ssangyong | 5 | 0,0 % |
| 72 | Seres | 5 | 0,0 % |
| 73 | Tri-star | 5 | 0,0 % |
| 74 | Niesmann bischoff | 5 | 0,0 % |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler · Bjørnafjorden · 2024
Vanlige spørsmål
Hvor mange biler var registrert i Bjørnafjorden i 2024?
Det var totalt 13 642 registrerte personbiler i Bjørnafjorden per 1. januar 2024, fordelt på 74 merker. Kilde: SSB tabell 07832.
Hvilket bilmerke var mest populært i Bjørnafjorden i 2024?
Volkswagen var det mest registrerte bilmerket i Bjørnafjorden i 2024 med 1 627 biler (11,9 % av kommunens bilpark).